Kaçak trol avcısı kooperatif başkanını silahla kör etti


İstanbul Rumeli Kavağı S.S. Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Ahmet Aslan, silahlı saldırıya uğradı. Olay,  İstanbul’un Sarıyer İlçesine bağlı Rumeli Kavak Mahallesinde meydana geldi.

KAFASINA ATEŞ ETTİ

İddiaya göre; Kaçak trol avcılığı yaptığı iddia edilen bir saldırgan   Rumeli Kavağında bir kahvehanede oturan Ahmet Aslan’ın yanına geldi. Saldırgan Ahmet Aslan’a “Seninle özel konuşmak istiyorum” diyerek kahvehanenin yan sokağına çağırdı. Bir süre burada Ahmet Aslan ile tartışan saldırgan belinden silahını çıkarıp Ahmet Aslan’ın kafasına dayadı. Tartışma sırasında silah ateş aldı. Ahmet Aslan, gözüne denk gelen tek mermiyle kanlar içinde yere yığıldı.

GÖZÜNÜ TAMAMEN KAYBETTİ

Ağır yaralı olarak Okmeydanı Eğitim Ve Araştırma Hastanesine kaldırılan Ahmet Aslan, burada tedavi altına alındı. Aslan’ın hayati tehlikesi olmadığı ancak kafasına isabet eden kurşun nedeniyle bir gözünü tamamen kaybettiği bildirildi.Olay sonrası kayıplara karışan zanlının Polis tarafından her yerde arandığı ve polisin geniş çaplı soruşturma başlattığı öğrenildi.

TEHDİT ALIYORDU İDDİASI

İddiaya göre; Ahmet Aslan, yaklaşık 2 ay önce Ankara’da faaliyet gösteren Türkiye Su Ürünleri Kooperatifleri Merkez Birliğine İstanbul bölgesinde kaçak trol avcılığı yapıldığına dair bir rapor gönderdi ve İstanbul’da kaçak trol avcılığına karşı savaş açma talebinde bulundu. Başkan Aslan, bu girişiminden sonra kaçak avcılık yaptığı iddia edilen balıkçılardan tehdit almaya başladı. Hastane’de yatan Ahmet Aslan’ı İstanbul Bölgesi Su Ürünleri Kooperatifler Birliği Başkanı Erdoğan Kartal ve İstanbul’da faaliyet gösteren kooperatiflerin yöneticileri yalnız bırakmadı.

 İLK KINAMA DEFNE KORYÜREK’TEN GELDİ

İstanbul’da kaçak avcılığa karşı verdiği mücadele ile tanılan Slow Food Lideri Defne Koryürek, bir sosyal paylaşım sitesinde yaptığı açıklama da olayı kınadı.Koryürek, şunları söyledi: “Trol avcılığı İstanbul’da yasaktır.Kooperatif Başkanı Ahmet Aslan hasta yatağında anlatıyor, ‘geçen yıllarda Boğaz’da avlanan kaçak balıkçı sayısı 40–50 ancak vardı’, diyor. ‘bu yıl arttı, belki 300 taneler’ diye ekliyor. Şimdi bu tür yasak avcılıkla mücadele İstanbul’un tüm kooperatif başkanlarının öncelikli sorumlulukları arasındadır. Dolayısıyla Ahmet Aslan’a yöneltilen silahı bizzat bizlere yöneltilmiş saymak gerekir. Ben öyle saydım. Zira eşkıyalık, bu yapılan. Adını koymak ve karşısında durmak şart. Kolluk kuvvetlerinin olayın vahametini kavramaları en büyük dileğim. Belki bu olay gerek Sahil Güvenlik ve gerekse de Deniz Polisi’nin İstanbul boğazından trolleri temizlemesi için gereken motivasyonu sağlar


30 Ocak 2012. 11:00
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x