Kaçak Veteriner İlaçlarına Dikkat…!


Kaçak Veteriner İlaçları Ele Geçirildi

Ekonomik kriz nedeniyle artan veteriner ilaçlarının kaçak yollarla büyük oranlarda ülkemize girdiği tesbit edildi.Menşei belli olmayan ve ekseriyetinin Asya kaynaklı olduğu belli olan veteriner ilaçlarının gerek üreticiye gerekse tüketiciye büyük sağlık ve ekonomik kayıplara neden olduğu bildirildi.

Bu konu ile ilgili olarak İzmir Kaçakçılık İstihbarat ve Narkotik Gümrük Muhafaza Müdürlüğü ekipleri tarafından, Bornova ilçesinde M.Ö.’ye ait işyerine düzenlenen operasyonda, gümrük kaçağı 2 bin 39 adet veteriner ilacı ele geçirdi.

İlaçların toplam değerinin, yaklaşık 10 bin lira olduğu belirlendi. Bir ihbar üzerine harekete geçen ekipler, söz konusu işyeri ve depoda yaptıkları aramalarda, yabancı menşeli 2 bin 39 adet veteriner ilacı buldu. İlaçların hiçbirinin faturasının olmadığı, hayvan sağlığını tehdit eden muhteviyat içerip içermediklerinin araştırıldığıbelirtildi. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

İzmir Gümrük Muhafaza Başmüdürü Nazım Bütün, “Bu tür kolay yoldan para kazanan, ilgili kurum ve kuruluşlardan gerekli izinleri almaksızın yurda kaçak eşya getiren ve Türkiye ekonomisini olumsuz etkileyen kişilere karşı operasyonlar devam edecektir. Duyarlı vatandaşlarımız,
her zaman bu tür olaylarla ilgili olarak İzmir Kaçakçılık İstihbarat ve Narkotik Gümrük Muhafaza Müdürlüğü’nün 232-445 12 59 numaralı telefonunu veya Alo 136 Gümrükler Muhafaza Kaçakçılık İhbar Hattı’na ihbarlarını bildirebilir.” dedi.

DİĞER HABERLER
En fazla suistimal sağlıkta

26 Kasım 2010. 09:42
0 0 Oylar
Okuyucu puanı:
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x