Kadın çobana kültür bakanlığından ödül


 

553316Kayseri’nin Yahyalı ilçesinde sıra dışı hayatı ile gündeme gelen kadın çoban Afife Küçükbenli’ye Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından ‘Yılın Sıra Dışı Okuyucusu’ ödülü verilecek.

Kadın çoban Afife Büçükbenli’nin sıra dışı hayatı ses getirdi. Kadın çoban, Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğü tarafından ”Yılın Sıra Dışı Okuyucusu” ödülüne layık görüldü.Kitap kurdu Afife Küçükbenli, hakkında çıkan haberlerden sonra yaşadığı ilçenin ilgi odağı oldu.

Belediye Başkanından Kaymakama kadar birçok kişinin kutladığı Küçükbenli, ödülü duyduğunda çok sevindiğini ifade etti. Bunların hiçbirini gündeme gelmek ya da ödül almak için yapmadığını ifade eden Küçükbenli, ”Benim amacım kocama iyi bir eş, çocuklarıma iyi bir anne olabilmek için kendi geliştirmekti” dedi.İlçede bir anda komşularının ilgi odağı olduğunu belirten Afife Küçükbenli, yurt dışında yaşayan arkadaşlarından da tebrikler aldığını belirtti.

Görsel medyada haberlerinin çıkmasının üzerine, telefonlarının kitlendiğini belirten Afife Hanım, ”İlk olarak İstanbul’da yaşayan yeğenim gazetelerdeki haberi tesadüfen görmüş, o aradı. Ardından bütün çevrem duymuş. İtalya’daki dostlarımdan İsviçre’deki kızıma kadar uzun süredir görüşme şansı bulamadığım dostlarım da aradı. Henüz o heyecanı atlatamamışken bir de Kültür Bakanlığından gelen haberle daha da şaşırdım” dedi.Ödülü almak istediğini ve duyunca çok sevindiğini belirten Küçükbenli, ”Umarım bazı insanlar için örnek olur, okumaya teşvik edici olur, bu beni fazlasıyla sevindirir. Çok gururlandım. Ödül almak için okumadık elbette. Amacım kendimi geliştirmekti, öğrenmek, çocuklarıma iyi bir anne, kocama iyi bir eş olmaktı” dedi.Sipariş ettiği kitapların henüz gelmediğini de belirten Afife Küçükbenli, ”Okuyacak kitabım kalmadı. Sıkılmaya başladım. Bir an evvel kitaplarım gelirse rahatlayacağım” diye konuştu.

KAYNAK:İHA

 

 


Yazan - 24 Ağustos 2013. Kategori HAYVANCILIK. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x