Kamuoyu açıklaması


maxresdefault

TOPRAK MAHSULLERİ OFİSİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜNÜN BUĞDAY VE ARPA SATIŞLARI BAŞLIYOR

Kuruluşumuz, faaliyet alanındaki ürünlerle ilgili olarak aldığı önlemlerle üretici, tüketici ve ilgili sektör lehine piyasa düzenleme görevini yerine getirmektedir.

Gelinen noktada ekmek ve un fiyatlarındaki muhtemel olumsuzlukları önlemek, hayvancılık sektörünün hammadde sıkıntısı yaşamaması göz önüne alınarak piyasa istikrarı için stoktaki ürünlerin satışına karar verilmiştir.

Bu kapsamda 26.09.2016 tarihinden itibaren stoklarımızda bulunan;

– Yerli ve ithal makarnalık buğdayların serbest olarak peşin bedel mukabili kalitelerine göre 885 – 1.050 TL/Ton fiyatlarla,
– Yerli ve ithal ekmeklik buğdayların serbest olarak peşin bedel mukabili kalitelerine göre 820 – 965 TL/Ton fiyatlarla,
– Yerli ve ithal arpaların serbest olarak peşin bedel mukabili kalitelerine göre 710 – 760 TL/Ton fiyatlarla, satışı yapılacaktır.
Açıklanan fiyatlar Ekim ayı sonuna kadar geçerli olup 2016 Kasım ayından itibaren hububat satış fiyatları maliyetler, aylık enflasyon farkı ve piyasa durumu göz önüne alınarak her ay yeniden belirlenecektir. Ayrıca mamul madde ihracatı yapan sanayicilerimize de ürün satışı yapılacaktır.

Satışa açılan ürünlerden almak isteyen talep sahiplerinin ilgili TMO Şube Müdürlüklerine müracaat etmeleri gerekmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

TOPRAK MAHSULLERİ OFİSİ


Yazan - 1 Aralık 2016. Kategori MANŞET, GIDA. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x