Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği Kursu açılıyor


576577_217134601729989_100003003535981_363190_172539821_n

 

 

 

Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Gönül Demirsu, Devrek Halk Eğitim Merkezi ile birlikte Uzmanlaşmış Meslek Edindirme Merkezleri (UMEM) Projesi kapsamında Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği Kursu açılacağını söyledi.

 

 

Demirsu: ‘Kurs sonunda kursiyerlerimizin yüzde 50’si istihdam edinecek yani işe başlayacak. Kursiyerler ilk bir ay teorik eğitim alacakla. 1 aylık teorik eğitimin ardından 5 aylık bir iş başı eğitimi yaptırılacak. 6 ayın sonunda da kursiyerlerimizin yüzde 50’si istihdam edilecek’ şeklinde açıklamada bulundu.

 

Uzmanlaşmış Meslek Edindirme Merkezleri (UMEM) Projesi kapsamında yüzde 50 istihdam garantili Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği Kursu açılıyor.

 

 

Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Gönül Demirsu, Devrek Halk Eğitim Merkezi ile birlikte Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği Kursu açılacağını belirterek, kursiyerlerinin ilk bir ay teorik eğitim alacaklarını daha sonra iş başı eğitimi göreceklerini söyledi.

 

 
Demirsu: “Kanatlı hayvan yetiştiriciliği konusunda UMEM Projesi kapsamında yüzde 50 istihdam garantili olan kurslarımızı açmaya başladık. Devrek Halk Eğitim Merkezi ile birliktelik içerisinde bu kurslarımızı açıyoruz. Kurs sonunda kursiyerlerimizin yüzde 50’si istihdam edinecek yani işe başlayacak. Kursiyerler ilk bir ay teorik eğitim alacaklar. Teorik eğitim alındığı sürece kursiyerlerimize günlük 25 lira cep harçlığı verilecek ve bunun yanında da genel sağlık sigortaları yaptırılmış olacak. 1 aylık teorik eğitimin ardından 5 aylık bir iş başı eğitimi yaptırılacak. Bu 5 ay içerisinde her gün için 38 lira 50 kuruş ücret alacaklar. Yine bu süre içerisinde de Genel Sağlık Sigortaları devam edecek. Akabinde 6 ayın sonunda da kursiyerlerimizin yüzde 50’si istihdam edilecek. İlk etapta 20 kişilik bir program uygulanacak. Bu programın ardından da 60 kişilik bir program daha uygulanacak” şeklinde konuştu.

Aslı KİLCİOĞLU /İnanış


Yazan - 24 Kasım 2015. Kategori MANŞET, HAYVANCILIK. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x