Kanatlı Ürünleri Tanıtım Grubu Arayış İçinde


2000 Yılından sonra yıldızı parlayan sektörlerin başında gelen Kanatlı Grubu,yıllardır üretilen ürünlerin uimajının güçlendirilmesi,kalitesinin,hijyeninin,güvenirliliğinin duyurulması ve tanıtımının yapılması gayesiyle 2011 yılında “Kanatlı Ürünleri Tanıtım Grubu”nu kurdu.

İstanbul, Ege, Akdeniz Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller İhracatçı Birlikleri’nin ortaklığı ile kurulan Kanatlı Ürünleri Tanıtım Grubu, öncelikli olarak; Türk kanatlı sektörünün dünyada hak ettiği konuma gelmesi, sektörün gelişmesi ve kalkınması için yön verici planlamalar yaparak bu doğrultuda çalışmalar yürütmek üzere kuruldu.Bütün süreçlerde işleyişi koordine etmeyi, başka ülkelerdeki profesyonel veri ve uygulamaları derleyerek sağlanan bilgileri sektöre aktarmayı, yurt içinde ve yurt dışında tüketim bilincinin oluşmasına öncülük etmeyi, tüketicinin doğru bilgilendirilmesine ve sağlıklı beslenme bilincinin yerleşmesine aracılık etmeyi amaçlamaktadır.   Dış Ticaret Müsteşarlığı’nın 07. 01. 2011 tarih ve 100 sayılı talimatları ile 2010/6 sayılı “Sektörel Tanıtım Gruplarının Kuruluşu ve Faaliyetlerine İlişkin Tebliğ” kapsamında kurulan, Tanıtım Grupları ile ilgili 13 Ocak 2011 tarihli 2011/1 sayılı Tebliğ değişikliği sonrasında yeniden şekillenen Kanatlı Ürünleri Tanıtım Grubu, Türkiye’nin ihracat stratejisi doğrultusunda çalışmalarını sürdürmektedir.   Türkiye’de üretilen kanatlı ürünlerini özellikle yurt dışı pazarlarına ulaştırmak ve tanıtmak amacını güden Kanatlı Ürünleri Tanıtım Grubu, yurt dışında “Turkish Poultry Promotion Group” adı altında “Turkish Poultry” markası ile faaliyetlerini yürütüyor.

DİĞER HABERLER
Veteriner Hekimler Semineri

Son olarak Ortadoğu ülkelerine büyük ilgi duyan Kanatlı Ürünleri Tanıtım Grubu,25-27 Nisan 2012 tarihleri arasında tertiplenen SAWSANA Genel Ticaret Fuarı’nda yer aldı.

Bu kapsamda gerçekleşen fuar ile birlikte gerçekleştirilen  görüşmeler  ile  Ortadoğu ve Arap ülkeleri pazarında etkin söze sahip olan Ürdün’lü Üretici ve Tüccar firmalara sektörün gücü ve bölgedeki etkinliği ile ilgili bilgiler verildi. Yapılan görüşmelerde Türkiye’den alım yapan firmalar ; mevcut pazarlarımızdan olan Ürdün ile ticaretin Suriye’de yaşanan olaylar nedeniyle ciddi anlamda yavaşladığı, daha önce Suriye üzerinden bir haftada ulaşan araçların yaşanan olaylar neticesinde deniz yolu ile  Akabe limanına  üç haftayı  bulan temrin sürelerinden maliyetlerine ciddi yükler getirdiğini ve bu durumun kendilerini zorladığı belirterek , bu konudaki üzüntülerini beyan ettiler. Suriye’deki hayatın bir an önce normalleşme sürecine girmesi temennilerini ileten firmalar grubun yaptığı ziyaretlerden duydukları memnuniyetlerini ilettiler.

Kanatlı Ürünleri Tanıtım Grubu’nu Ürdün’de Kanatlı Ürünleri Tanıtım Grubu Başkan Yardımcısı  Teoman İNAL, Kanatlı Ürünleri Tanıtım Grubu Yönetim Kurulu Üyesi  İsmail ÖZCAN ve Kanatlı Ürünleri Tanıtım Grubu personeli  Mustafa YILMAZ ettiler.

Türkiye’nin Amman  Büyükelçisi Ali KÖPRÜLÜ standımızı ziyaret ederek gerçekleştirilen çalışmalar ile ilgili bilgi almışdılar ve Tanıtım Grubumuza başarılar dilediler.

DİĞER HABERLER
‘Yeni kafes’ sistemi için ek süre talebi

 


30 Nisan 2012. 13:10
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x