Kanatlı Ürünleri Tanıtım Grubu (KTG),Dur Durak Bilmiyor


SONY DSC
Orta Doğu’nun en önemli ve büyük gıda fuarı Irak Agroo-Food 2013’ün en etkin grubu olan Kanatlı Ürünleri Tanıtım Grubu (KTG), Türk tavuk ve yumurtasıyla Sial’deki Abu Dabi Gıda Fuarı’nda da büyük talep gördü

 

 

Beyaz et ve yumurta ihracatında dünya devleriyle yarışan Türk kanatlı sektörü, 18-21 Kasım tarihlerinde Irak Erbil’de gerçekleşen Irak Agroo-Food Fuarı’nın bu yıl da en iddialı katılımcılarından biri oldu. Ürünlerini fuardaki 100 metrekarelik bir alanda tanıtan KTG, fuarda Irak’taki önemli sektör temsilcilerini de ağırladı. Fuarda Türkiye’den gelen Lezzet Profesyonelleri Derneği aşçıları tarafından Türk tavuk ve yumurtası ile hazırlanan özel lezzetler de büyük ilgi gördü, ‘Turkish Poultry’ standındaki mutfağın önünde uzun kuyruklar oluştu. KTG yetkilileri, Irak’ta en büyük pazar payına sahip olan Türkiye adına, esnaf ziyaretleri de gerçekleştirerek onların taleplerini dinledi.

 

2

 

Irak Agroo-Food’un ardından, 24-26 Kasım’da Sial Abu Dabi’de düzenlenen fuara da katılan KTG, bölgenin 50 büyük alıcısıyla görüşme gerçekleştirdi. Körfez ülkeleri olarak bilinen; Katar, Bahreyn, Umman, Suudi Arabistan ve Kuveyt’teki büyük marketlerde artık Türk ürünlerine de rastlandığına dikkat çeken KTG Yönetim Kurulu Başkanı Şahin Aydemir, “Yıllardır Körfez ülkelerini ziyaret ediyoruz; ama bu gelişimizde Türk tavuk ve yumurtasına ciddi anlamda bir talep olduğunu gördük. Ürünlerimiz yavaş yavaş marketlerde yerini almaya başladı. Önümüzdeki günlerde önemli anlaşmalara imza atacağımızı umuyoruz. Bu her iki fuar da sektörümüz açısından çok olumlu geçti.” dedi.

DİĞER HABERLER
Dünya Veteriner Hekimleri Birliği Türkiye'yi Birinci İlan Etti

 

1

2014 için Suudi Arabistan’la 300 milyon dolarlık bir anlaşma yapan Kanatlı Ürünleri Tanıtım Grubu, Türk kanatlı ürünlerine artan taleple birlikte Birleşik Arap Emirlikleri ve Körfez ülkelerine de dünyanın en lezzetli ürünleri olan Türk tavuk ve yumurtası yedirmeyi hedefliyor.

 

3

 


29 Kasım 2013. 12:49
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x