Her Yıl Bıkmadan İzlediğimiz Manzara “Kanlı Boğaz! “


Kurban Bayramı’nın ilk gününde kesilen kurbanların kanları İstanbul Boğazı’nı kırmızıya boyadı

 

Her Kurban Bayramı’nda yaşanan manzara tekrar yaşandı. Kesilen kurbanlıkların kanları, kanallar yoluyla Beylerbeyi’nde İstanbul Boğazı’na ulaştı.

 

Gezinti yapan vatandaşlar boğazda oluşan manzaraya karşısında şaşkınlıklarını gizleyemedi. Sahillerde geziye çıkan İstanbullular, “Bu görüntüler hiç hoş değil. Kesilen kurbanların kanları toprağa akıtılmalı, yetkililer önlem almalı”diye konuştu.

 

Bazı vatandaşların da Boğaz’ın bu haline karşı karşı fotoğraf çektirdikleri gözlendi. Kan akan kanalların hemen yanındaki banka oturan gençler ise bu manzarıyı cep telefonları ile görüntülediler. DHA

 

Kızgın boğa denize atladı  

 

Rize’de sahibini yaralayıp kaçan boğa, sokakta dehşet saçtıktan sonra kendini Karadeniz’in serin sularına bıraktı

Rize’de, sahibini yaraladıktan sonra kaçan boğa bahçelere girdi, yakalamaya çalışanlara saldırdı. Veterinerin uyuşturucu iğne ile sakinleştirmeye çalıştığı öfkeli boğa hızını alamayarak denize atladı. Bitkin düşen boğa 4 saatlik uğraşın ardından yakalanabildi.

Gülbahar Mahallesi’nde Köksal Taşkan’a ait boğa, kesilmeye çalışılırken sahibini kolunda yaralayarak kaçtı. Karadeniz Sahil Yolu Menderes Bulvarı’na çıkan boğa uzun süre kaçtıktan sonra ÇAYKUR lojmanlarının bahçesine girdi. Burada Rize Belediyesi ekiplerinin uyuşturucu iğne ile sakinleştirilmeye çalıştığı boğa yakalamaya çalışanlara saldırdı, ardından da karayoluna çıkarak koşmaya başladı.

Araçların önüne çıkan boğa, sahile kesimine geçti, burada da bir çay bahçesine girdi. Bu sırada bahçede oynayan çocuklar da korkudan çevredeki binalara sığındı. Denize atlayan boğa bir süre yüzdükten sonra kıyıya çıktı. Bitkin düşen boğa burada belediye görevlileri ve sahibinin uğraşları sonucu yakalandı.

Boğa sahibi Köksal Taşkın, “Önce lojmanların bahçesine, ardından da çay bahçesine girdi. Sonra da denize atladı. Biraz maceralı oldu ama sonunda yakaladık

 


Yazan - 25 Ekim 2012. Kategori YENİ. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x