Karaca, tedavisini yapan çiftçiyi unutmuyor


041EEEF5-E799-48C5-9319-35E20D70198A_8704016
Gümüşhaneli çiftçi Nejdet Bayrak, ormanlık alanda yaralı halde bulduğu karacayı tedavi edip bir süre evinde besledikten sonra doğaya bıraktı.

 

 

Yazın hayvanlarını otlattığı sırada iki karaca yavrusuna rastlayan Bayrak, birinin ormana kaçtığını diğerinin ise yaralı olduğu için kaçamadığını belirtti.

 

 

Bayrak, “Yürüme zorluğu çeken yavruya etraftaki köpek ve yabani hayvanlar zarar verir düşüncesiyle sahip çıktım. Açlıktan bitkin düşen yavru karacayı evime getirdim ve bir süre biberonla besledim” dedi.AA’nın haberine göre;Yaklaşık iki ay baktığı ve “Kerata” adını verdiği karacayı daha sonra doğaya saldığını ifade eden Bayrak, “Karacayı doğaya salmamın üzerinden bir kaç ay geçmesine rağmen, haftanın birkaç günü evimin etrafına geliyor.Karacaya biberonla su içiriyorum. Benden kaçmıyor, etrafımda dolaşıyor. Beni tanıyormuş gibi davranışlar sergiliyor” diye konuştu.Bayrak, karacanın güvenliği için bir daha evinin etrafına geldiğinde ilgililere bilgi vereceğini vurgulayarak, “Karacanın insanlara yakın olması tehlike oluşturuyor. Bu nedenle de karacanın başına kötü bir iş gelmesini istemiyorum” dedi.

 

 


25 Aralık 2013. 14:58
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x