Karadenizli balıkçılara palamut sürprizi


Gece Karadeniz’e açılan balıkçılar bol miktarda palamutla döndü.

 

Hamsi bolluğuyla palamuttan umudunu kesen balıkçılar, gece açıldıkları Karadeniz’den bol miktarda palamutla döndü.

 

 

terbiyeli-palamut-0Gülyalı Balıkçı Kooperatifleri Başkanı İnan Sağlam, gece denize açılan Karadenizli balıkçıların limanlara kasa kasa palamutla döndüğünü vurgulayarak, “Palamut bütün balıkçılarımıza sürpriz oldu, hamsi bereketinin ardından hiçbir balıkçımız palamut beklemiyordu. Bu duruma biz de şaşırdık, ağlarımız yeniden palamutla doldu. Palamuttan umudunu kesen balıkçılarımızın yüzü yeniden güldü” dedi.

 

 

 

 

 

Sezonun tüm balıkçılar için sürprizlerle geçtiğini vurgulayan Sağlam, şunları kaydetti:”Av yasağının sona ermesinin ardından bol miktarda beklediğimiz palamuttan istediğimizi alamamıştık. Sonrasında ise hamsi kendisini erken göstermiş ve tonlarca hamsi avı gerçekleştirilmişti. Halen de bereketli bir şekilde hamsi avı sürüyor. Son günlerde hiçbir balıkçımızın beklemediği bir şekilde palamut avı gerçekleşiyor. Gözlem ve tespitlerimiz, palamut avının bir süre daha devam edeceği yönünde.”

 

 

Sağlam, 2 ayını geride bıraktıkları sezonu genel anlamda bereketli geçirdiklerini sözlerine ekledi.

 

 

Hamsi 1 liraya düştü

 
Düzce Akçakoca Limanı’nda balık bolluğu nedeniyle hamsinin kilogram fiyatı 1 liraya kadar düştü.

 

 

Limana giriş yapan büyük balıkçı teknelerinin 1 liradan satış yapması şehir merkezindeki balıkçıları iş yapamaz duruma getirdi. Rekabetten vatandaş memnun olurken, Akya Balıkçılık’ın sahibi Kadir Demirağ, “Bu balıktan para kazanmıyoruz halkımız doya doya taze taze balık yesin.’’ dedi.

DİĞER HABERLER
Koç, koyun, keçi ödüllü futbol turnuvası

 

 

Batı Karadeniz’in önemli limanlarından olan Akçakoca Limanı’na yanaşan büyük tekne ve gırgırlardan tonlarca hamsi Anadolu’nun dört bir tarafına dağıtılıyor. Limandaki nakliye kamyonlarının hareketliliği ise sürüyor. CİHAN

 


2 Kasım 2013. 13:38
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x