Karpuzun kabuğundan reçel yapıp, para kazandılar


karpuz kabugu (4)

 

Taşra teşkilatlarının aracılığıyla kırsal alanda yaşayan kadınlara ulaşmayı hedefleyen Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, çeşitli faaliyetler düzenliyor.

 

 

Düzenlenen faaliyetlerde görev alan taşra teşkilatı personelleri Bakanlık politikası gereğince kadınların, tarımsal üretime dahil edilmesine ve kırsaldaki konumunu iyileştirmeye çalışıyor.

 

 

Bu amaçla geçtiğimiz günlerde Kemalpaşa Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü Ziraat Mühendislerinden Özge Avruz, Yıldız Aytuğ ve Esmeray Ayhan tarafından İzmir’in Kemalpaşa ilçesinde yaşayan Nazarköylü hanımlara reçel yapımı eğitimi verildi. Kemalpaşa’nın nazar boncuklarıyla ünlü köyünde düzenlenen eğitimde kadınlara, mevsimin en gözde meyvelerinden olan karpuzun kabuğundan nasıl reçel yapacakları anlatıldı.

 

 

Eğitim sonrasında kavanozlara konan reçel, Nazarköylü kadınlara ekonomik katkı sağlaması amacıyla köy meydanında satışa sunuldu.

 


Yazan - 25 Temmuz 2013. Kategori GIDA. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Eskiler
En Yeniler
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
anket doldur para kazan

çok enteresan ve ilginç çok teşekkür ederim güzel bir paylaşım.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
1
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x