Kars VHO’dan Veteriner Hekimlere yapılan saldırıya kınama


Kars, Ardahan, Iğdır Bölgesi Veteriner Hekimleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ercan Ödül, veteriner hekimlere yapılan saldırıyı şiddetle kınadıklarını belirtti.

Ercan Ödül

Kars, Ardahan, Iğdır Bölgesi Veteriner Hekimleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ercan Ödül yaptığı basın açıklamasında “Son zamanlarda meslektaşlarımıza yönelik şiddetin dozu giderek artmaktadır. 31.12.2020 tarihinde İstanbul Küçükçekmecede Veteriner Hekim Ali Kaçan muayenehanesinde yaptığı bir tedavi sonrasında, hasta yakınları tarafından sözlü ve fiziki saldırıya uğramıştır. Adının sonunda “hekim” yazan  bir meslek grubu olan ve doğal olarak sağlık hizmetleri sınıfında yer alan veteriner hekimlik mesleği “sağlıkta şiddet” yasası kapsamına alınmadığı sürece bu gibi saldırıların süreceği konusunda kaygılarımız devam edecektir.  “Geciken adalet adalet değildir” düsturu gereği Veteriner Hekimlere karşı işlenen suçlar da acilen “Sağlıkta Şiddet Yasası” kapsamına alınmalı ve sağlıkta şiddete son vermek için yasalar taviz verilmeden uygulanmalıdır.” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Ercan Ödül ayrıca saldırıya uğrayan hekimlere geçmiş olsun dileklerini iletirken, Kars, Ardahan, Iğdır Bölgesi Veteriner Hekimleri Odası Yönetim Kurulu olarak Veteriner Hekimlerin daima yanlarında olacaklarını belirtti.


DİĞER HABERLER
Ercan Ödül: “Antibiyotikler hayvanlara sadece veteriner hekimlerin kontrolü altında verilmelidir”
4 Ocak 2021. 17:50
5 1 Oy
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x