Kars’ta ayılarla tehlikeli özçekim!


365634

 

 

Kars’ta bir grup genç şehir çöplüğünde yiyecek arayan ayılar ile özçekim yaptı.

 

 

Kars’ın Sarıkamış İlçesi’nde gece yiyecek bulmak için çöplüğe inen ayılarla özçekim yapan bir grup genç, ölüme adeta meydan okuyor.

 

Sarıkamış ormanlarında yaşayan ve özellikle hava karardıktan sonra yiyecek bulmak için ilçedeki çöplüğe inen ayıları yakından görmek isteyen meraklı vatandaşlar, otomobilleriyle bölgeye giderek hayvanları yakından izliyor.

 

Cep telefonu ile özçekim yapma merakı sınır tanımayan gençler, kurt ve tilki gibi hayvanların da geldiği çöplükte karınlarını doyuran ayılara 3 metre kadar yaklaşarak özçekim yaptılar.

 

Vatandaşların yiyecek bulmaya çalışan yabani hayvanları tüfekle ya da taş atarak ürkütülmemesini isteyen Kuzey Doğa Derneği Başkanı Doç. Dr. Çağan Şekercioğlu, insanları hayvanlara fazla yaklaşmamaları konusunda uyarırken, başta ayı olmak üzere bazı yaban hayvanlarına çip takarak uzaktan gözlemlediklerini bildirdi.

 


Yazan - 28 Eylül 2014. Kategori HAYVANCILIK. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x