Kayseri Yumurta Birliği Başkanı Reklam Yıldızı Oldu


Veteriner Hekim ÇAĞLAYAN ÇAY

 ÇİFTLİK ANKARA BÜROSU

Aileden tavukçu ve halen Kayseri Yumurta Üreticileri Birliği Başkanı İbrahim Afyon televizyondaki kobi reklamından sonra hem reklam,hem dre ihracatın yıldızı oldu.

TEB KOBİ danışmanından destek alan yumurta üreticisi İbrahim Afyon, yıllık 2 milyon dolarlık ihracatla şimdi reklam yıldızı oldu

Aile geleneğini sürdürerek 1975’ten bu yana yumurtacılık yapan İbrahim Afyon, TEB Kobi danışmanlığı sayesinde yıllık ortalama 2 milyon liralık ihracata imza attı. Afyon, “Yumurtacılığın ihracatı yapılabilen, para kazandıran ve ülke ekonomisine katkı sağlayan bir sektör olduğunu anlatarak harekete geçmeye çekinen diğer meslektaşlarımı da cesaretlendirmek istedim” dedi.

 TEB KOBİ Bankacılığı Müdürü Turgut Boz, İbrahim Afyon’a verdikleri danışmanlık hizmetinin oldukça derinlemesine bir çalışma gerektirdiğini, dolayısıyla bunun için yurtdışı pazarlarının araştırıldığını ve sektör analizleri yapıldığını belirtti. İbrahim Afyon’un başarısından cesaret alarak kendilerine gelen diğer KOBİ’lere de ihracatın yolunu açtıklarını söyleyen Boz, KOBİ Danışmanlarının KOBİ’lerin içinde bulundukları işletme körlüğünü aşmalarına yardımcı olarak olaylara değişik açılardan bakabilme yeteneği kazandırdıklarına dikkat çekti. İbrahim Afyon ise bu başarısında kendilerine danışmanlık hizmeti veren KOBİ danışmanına duydukları güvenin büyük etkisi olduğunun altını çizdi. Yumurta ihracatının giderek büyümesi sonucunda Kayseri Yumurta Üreticileri Birliği Başkanı olarak büyük bir çalışma içine giren  İbrahim Afyon, aynı zamanda Akdeniz İhracatçılar Birliği Yönetim Kurulu Üyesi olarak da görev yapıyor.

A’dan Z’ye hizmet

TEB KOBİ danışmanları, girişimciler ile birebir görüşmeler yaparak firmaların; işletme stratejisi ve hedefleri, örgütlenme ve yönetim yapısı analizi, üretim sistemi analizi, pazarlama ve satış sistemi analizi, finansal yapı ve insan kaynakları yönetimi gibi en kritik altı temel fonksiyonunu inceledikten sonra A’dan Z’ye detaylı görüş ve önerilerini yaklaşık 40 sayfalık bir rapor haline getiriyor. KOBİ’lerin değişen ekonomik şartlara uygun olarak gelişme çabalarına yön veren danışmanları; satışın geliştirilmesi, üretim veriminin artırılması ve finansal kaynakların etkili kullanılması yoluyla KOBİ’lerin dayanıklılıklarını arttırmalarına yardımcı oluyor.

 


Yazan - 13 Ekim 2011. Kategori HAYVANCILIK. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Eskiler
En Yeniler
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
kemal özkul
9 yıl önce

degerli kardeşim ıbrahım beye başarilar dilerım boyle arkadaşlar devamli türkıyenin onununü acan insanlar başarilar dılerim.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
1
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x