Kazan’da Tatar-Türk Forumu açılıyor


Âèä íà Êàçàíñêèé Êðåìëü ñ ÂîëãèTataristan Cumhurbaşkanlığı Basın Dairesi’nin yaptığı açıklamaya göre, Tatar ve Türk iş dünyası çarşamba günü Tataristan Cumhurbaşkanı Rustam Minnihanov ve Türkiye Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’ın katılımlarıyla Kazan’da açılacak olan Tatar-Türk İş Forumu çerçevesinde birkaç işbirliği belgelerinin imzalanması planlanıyor. Yapılan açıklamada “Tataristan Başbakan Yardımcısı ve aynı zamanda Sanayi Sanayi ve Ticaret Bakanı Ravil Zaripov ve Türk İhracatçılar Birliği Başkanı Mustafa Çıkrıkcıoğlu foruma katılanlara Tataristan ve Türkiye’nın ticari-ekonomik potansiyeli ile ilgili sunum gerçekleştirecekler” denildi.

 

Tataristan Sanayi ve Ticaret Bakanlığı ile Türk İhracatçılar Birliği arasında anlaşma, Naberejnıye Çelnı Belediyesi, Eurogroup şirketi ve Kompas Engineering şirketileri arasında ise şehirde çok yönlü konutlar inşa edilmesine yönelik üç taraflı protolol imzalanacak.

 

Tataristan Sanayi ve Ticaret Bakanlığı’nın açıklamasına göre, forum kapsamında “Smart City Kazan” ve “İnnopolis” yatırım şirketleri, “Alabuga Özel Ekonomik Bölge”, “Kastamonu Entegre Ağaç Sanayii”, “Coşkunöz” ve “Şişecam” adlı Türk şirketlerinin tanıtımları gerçekleştirilecek.

 

İş dünyası temsilcileri ayrıca otomotiv ve otomotiv yedek parçaları, mobilya sanayii, tekstil sanayii, lojistik, bankacılık ve finans, gıda sanayii, tarım ve inşaat gibi alanlarda karşılıklı sektörel görüşmelere katılacaklar.

© The Voice of Russia


Yazan - 4 Eylül 2013. Kategori MANŞET, EKONOMİ. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x