Kedi ve civcivlerden dostluk gösterisi


Tavuk ve horozlarla dostluk kuran kedi, kümeste yaşıyor. Günün büyük bir kısmını civcivlerle birlikte geçiren uysal kedi, tavuk ve civcivlerle birlikte geziyor. Köyde tavuk, horoz ve civcivlerinden oluşan grupla hareket eden kedi, civcivlerin önüne atılan buğday tanelerini yemek için gelen kuşları ise affetmiyor.

BATMAN – CHA – Tavuk ve horozlarla dostluk kuran kedi, kümeste yaşıyor. Günün büyük bir kısmını civcivlerle birlikte geçiren uysal kedi, tavuk ve civcivlerle birlikte geziyor. Köyde tavuk, horoz ve civcivlerinden oluşan grupla hareket eden kedi, civcivlerin önüne atılan buğday tanelerini yemek için gelen kuşları ise affetmiyor.

Savur ilçesi Kıllıt köyünde ezeli rakiplerin dostluk gösterisi görenleri şaşırtıyor. Köydeki tavuk ve horozlarla dostluk kuran kedi gününün büyük bir kısmını kümeste geçiriyor. Köyde tavuk ve civcivlerle birlikte dolaşan kedi, buğday taneleriyle beslenen civcivlerin ortasında oturup onları tehlikelerden koruyor.

Ortada sessizce oturan kedi, civcivlerin önüne atılan buğday tanelerini yemek için gelen kuşları aflayarak besleniyor. Kuşları, yere yansıyan gölgelerinden fark eden kedi avına sinsice yaklaşıp aniden saldırıyor. Daha sonra tekrar civciv grubunun yanına dönüyor.
Her sabah ve akşam civcivlere yem veren Meryem Demirkale (60), kedinin uzun zamandır kümes hayvanlarıyla dost olduğunu belirterek, “Kedi sürekli kümestedir. Onlarla birlikte geziyor. Ortalarında oturuyor, başka kedilerin civcivlere yaklaşmasını önlüyor. Bugüne kadar bir civcive saldırdığını görmedim. Buğday tanelerini yemeğe gelen kuşları da avlıyor” şeklinde konuştu.
Kedi ve civcivlerin dostluğuna şaşırdığını belirten Alaattin Sevinç ise, “Kediler için, sokak kedisi, kasabın kedisi, sosyete kedisi gibi tabirler kullanılıyordu, bunlara bir de kümes kedisi eklendi” dedi.MEDENİ AKBAŞ

DİĞER HABERLER
Tavukçuluk Sektörü İhracat İçin Destek Bekliyor

12 Temmuz 2011. 11:57
0 0 Oylar
Okuyucu puanı:
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x