Kendin Sağ Kendin İç…


Fırsat sitelerinde bunu da gördük

 

Fırsat siteleri şaşırtmaya devam ediyor. Büyüklüğü 200 milyon lirayı bulan sektörün son fırsatı 5000 liradan 3500 liraya inen gebe düve!

 

Fırsat siteleri satışta sınır tanımıyor. Bugüne kadar eğlence, gıda, giyim, aksesuvar, tatil gibi birçok alanda yüzde 50’nin üzerinde indirimler sağlayan kuponları satan fırsat sitelerine ‘düve’ler de düştü. Kuponbay isimli site, Holstein cinsi gebe düveyi yüzde 30 indirimle 3 bin 500 liradan satışa çıkardı. “Kendi sütünüzü kendiniz üretin” mantığıyla tanıtılan ve gerçek fiyatı 5 bin lira olan düve fırsatını henüz yakalayan olmadı. İnternette 2 yıl önce şehir fırsatları adı ile faaliyete başlayan fırsat sitelerinde pazar büyüklüğü 200 milyon liraya ulaştı. Her yıl yüzde 100 büyüyen satın alma sitelerinin kullanıcı sayısı da 2.3 milyon.

 

Eskiden yeme-içme, giyim ve güzellik konularında ağırlıklı satış yapan siteler, zaman zaman konut ve otomobilde de indirimler uygulamaya başladı. Fakat en ilginç fırsatı ise Kuponbay sitesi verdi. Kuponbay’ın önceki gün sitesinde duyurduğu “Şimdi Organik Yaşama Zamanı! Gebe Düve İneği 5000TL’den %30 İndirimle 3500TL’ye!” fırsatı dikkat çekti. Kuponbay sitesi yetkilisi, bu satışı biraz da dikkat çekmek için yaptıklarını dile getirdi.

 

KÜTÜĞE KAYITLI, ÇOK SAĞLIKLI

 

Kuponbay, düve fırsatını “Marketten süt almayın, kendi sütünüzü kendiniz sağın” cümlesiyle tanıttı. Satışa çıkan gebe düvenin özellikleri sıralanırken “Evinizde 24 m2 alanda besleyip 25 litre süt alabilirsiniz. Mavi ve beyaz sertifikası vardır. İneğimizin kan testleri ve kontrolleri yapılmıştır. Damızlık birliğine ve soykütüğüne kayıtlıdır. Şubattaki doğum heyecanını bizimle yaşayın” denildi. Radikal

 

 


Yazan - 29 Aralık 2012. Kategori HAYVANCILIK. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oy
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x