Kene kadını ısırdı ama kadının eşi öldü

2 Haziran 2013. 17:26

215400

 

 

Kene kadını ısırdı ama kadının eşi öldüKenenin kanı eline bulaşınca virüs ona da bulaştı.

 
Yozgat’ta bahçede çalışırken eşinin üzerine yapışan keneyi koparan adam Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) hastalığı sonucu kaldırıldığı hastanede öldü.

 

 

Yozgat’ın Akdağmadeni İlçesi Akbaş Köyü’nde yılın ilk kene ölümü yaşandı. Köyde yaşayan Makbule Yürekli’yi (60) bahçede çalışırken kene ısırdı. Yürekli, gön boyu boynuna yapışan keneden haberdar olmadı. Eşinin boynundaki keneyi fark İhsan Yürekli (62), hastaneye gitmek yerine keneyi eliyle kopardı.

 

 

Kenenin kanı eline bulaşan İhsan Yürekli ve boynundan ısırılan eşi Makbule Yürekli, ertesi günü rahatsızlanarak Akdağmadeni Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

 

 

Burada yapılan tahlillerde kanlarında KKKA virüsü tespit edilen Makbule Yürekli Yozgat Devlet Hastanesi’ne, durumu daha ağır olan eşi İhsan Yürekli Ankara Dışkapı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi.

Yaklaşık iki haftadır yoğun bakımda tedavi gören İhsan Yürekli hayatını kaybederken, karısı Makbule Yürekli kurtuldu.

 

 

Evli ve 7 çocuk sahibi olan İhsan Yürekli, Pazar günü öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi.

 

 

1 YILDA KKKA HASTALIĞINDAN 8 KİŞİ ÖLDÜ

Diğer Haberler:
Bayındır Çiçek Açtı

 

 

Yozgat’ta 2012 yılından 8 kişi kene ısırması sonucu oluşan KKKA Hastalığından hayatını kaybetti.

 

 

Uzmanlar, yılın ilk ölümünün yaşandığı Yozgat’ta, havaların ısınmaya başlaması sonucu yüzlerce insanın kene ısırması şikayeti ile hastaneler başvurduğu ancak erken teşhis ve alınan önlemler neticesinde ölüm vakarlının çok fazla görülmediği bildirildi.

TRT


0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x