Keskinoğlu, “Anadolu’nun 22’inci En Büyüğü” oldu


Sektörünün öncü firmalarından Keskinoğlu Şirketler Grubu, Anadolu’nun En Büyük 500 Şirketi Araştırması sıralamasında geçen yıla oranla 6 basamak yükselerek Anadolu’nun en büyük 22’inci şirketi oldu.

48 yıldır gıda sektöründe faaliyet gösteren Keskinoğlu Şirketler Grubu, Ekonomist Dergisi’nin TEB (Türkiye Ekonomi Bankası) ile yürüttüğü “Anadolu’nun En Büyük 500 Şirketi” araştırmasında Manisa’nın en büyüğü olarak 22’inci sırada yerini aldı.

48 yıl boyunca istikrarlı bir büyüme süreci kaydeden Keskinoğlu’nun bugün beyaz et, yumurta, yem, gübre, viol, zeytinyağı, sarf sağlık malzemeleri, lojistik ve fast food sektörlerinde faaliyet gösterdiğini ve 3 bin kişiye istihdam sağladığını belirten Keskinoğlu Şirketler Grubu Pazarlama Grup Başkanı Keskin Keskinoğlu “Hedefimiz her geçen yıl büyüme sürecimizi artırarak ülke ekonomisine ve istihdamına yarattığımız katkıyı daha da yukarılara çıkarabilmek. 2011’de yüzde 20 büyüme ile 750 milyon TL ciroya ulaşmayı amaçlıyoruz. Yapılan yatırımlar sonrasında günlük yumurta üretimimizi  4 milyon adede, piliç eti üretim kapasitemizi de günlük 550 tona yükselteceğiz. Böylelikle yıl sonuna kadar 500 kişiye daha ek istihdam sağlayacağız. Ayrıca Türkiye’yi tüm dünyada temsil eden bir marka olma yolunda şu an 5 kıtada 65’i aşkın ülkeye ihracat yapıyoruz. Bu yıl sonuna kadar 70 ülkeye ulaşmayı hedefliyoruz” dedi.

DİĞER HABERLER
Ukrayna Tarım Bakanlığı buğday ihracatının yüzde 30 düştüğünü belirtti

Piliç eti pazarında ilk 3 marka arasında yer alan Keskinoğlu 2011 sonunda perakende yumurta pazarındaki payını yüzde 67’den yüzde 72’ye yükseltmeyi hedefliyor. 2005 yılında ravika markası ile girdiği zeytinyağı pazarında ise, 2011 yılının ilk altı ayında Türkiye’den yapılan toplam zeytinyağı ihracatının %18’lik kısmını tek başına gerçekleştirerek pazardaki liderliğini korumaktadır. Keskinoğlu yurt genelindeki satış noktalarının sayısını ise 50 bin adede çıkarmayı amaçlıyor.

 

 

 


6 Ekim 2011. 11:39
0 0 Oylar
Okuyucu puanı:
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x