Keskinoğlu DHA’lı Yumurta İle Çocuklara Mickey Mouse’un Dünyasını Açıyor


Keskinoğlu DHA’lı Yumurta

çocuklara, Mickey Mouse’un macera dolu dünyasının kapısını açacak!

 

Çocuklar için özel üretilen zekâ ve sinir sistemi gelişimine yardımcı olan Keskinoğlu DHA’lı yumurtalar, şimdi çok daha eğlenceli…

 

En besleyici doğal protein ve vitamin kaynağı yumurtayı 49 yıldır uzmanlıkla üreten Keskinoğlu’nun, çocuklar için geliştirdiği DHA’lı Yumurta; şimdi de çocukların kahramanlarına ev sahipliği yapan Walt Disney’den onay aldı. Gıda sektöründen markalarla yapılan işbirliğindeki yüksek kriterleri ve titiz seçimleriyle çocukların gelişimini her konuda destekleyen Walt Disney, yumurta pazarının lider markası Keskinoğlu’nu tercih etti. Yapılan işbirliğiyle, çocukların zihinsel gelişimini arttıran DHA’lı yumurtaların ambalajlarını Arabalar 2 filminin karakterlerinden sonra şimdi de efsanevi kahramanlar Mickey Mouse ve arkadaşları süsleyecek.

 

Uzun yıllardır çocukların en sevdiği çizgi film karakterlerinden biri olmayı başarmış Mickey Mouse ve arkadaşlarının eğlenceli dünyası, küçüklere şimdi de sağlıklı yumurtalar ile ulaşıyor. Türkiye’de ilk ve tek Keskinoğlu’nun ürettiği, çocukların beyin, göz ve sinir sisteminin gelişimine yardımcı olan DHA’lı yumurtaların yeni ambalajlarını; Mickey Mouse, Minnie Mouse, Goofy, Daisy, Donald Duck ve Pluto süslüyor. Mickey ve arkadaşlarının eğlenceli dünyasını kendi hayallerine göre renklendirmek isteyen çocukları ise ambalajların iç tarafında keyifli bir sürpriz bekliyor.

DİĞER HABERLER
Fakıbaba: Sahada hiç ziraat mühendisi ve veteriner yok

 

Anne sütünden sonra dünyadaki en faydalı besin olan yumurtanın zenginliğini, çocukların dünyasına sevimli kahramanların yardımıyla ulaştıran Keskinoğlu, günlük alınması gereken proteinin yüzde 13’üne denk gelen yumurtanın tüketimini bu işbirliğiyle artırmayı hedefliyor. Artık yumurta yemek çocuklar için çok daha keyifli bir hal alırken anneler de rahat bir nefes alıyor.

 

Keskinoğlu DHA’lı Yumurta hakkında:

 

DHA, vücudumuzdaki yüz milyarlarca sinir hücresi tarafından gerçekleştirilen kimyasal ve elektriksel iletişim ağında önemli görevi olan bir yapı taşı. Avrupa Birliği ülkelerinde ve Amerika’da, günlük diyet içinde alınması zorunlu besinler arasına giren DHA’nın beyin ve retina dokularında bulunan yağ asitlerinin %36,4’ünü oluşturduğu ve direkt IQ’yu etkilediği yapılan araştırmalarla kanıtlanmış durumda. Anne sütünde bulunan DHA, çocuğun beyninin gelişiminde büyük etkiye sahip. DHA’dan ayrıca, bebeklerde depresyon, dikkat eksikliği, hiperaktiflik problemlerinin çözümünde de yararlanılıyor.


16 Mayıs 2012. 16:59
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Eskiler
En Yeniler
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
Arz
Arz
10 yıl önce

Tebrikler. -DHA-Omega-3 150 mg yumurtalarında varsa.. (vs sıradan bir yumurta sadece 18mg) – Hormon kullanımını yapılmıyorsa. – yüksek kaliteli vejeteryan yem ile beslenmişlerse yumurta tavuklaı.. – Kosher/ HELAL gereksinimlerini karşıladı iseniz. üretiminizde. Alınıp tüketilmesi gereken bir ürün. Dokozahegzaenoik asit (DHA) citteki kırışıklıklara da iyi mi geliyormuş? Bunu tablet tablet yüksek fiyatlarla piyasaya sürüp Omega^3 olarak satan ve “Gebe ve emzikli kadın günde en azından 2.6 gr Omega-3 yağ asitleri almalıdır. Bebeğin anne karnında iken ve annesini emerken gereksinimi ek olarak günde 100-300 mg DHA almalıdır” diyen bilim insanlarına da; “işite hem yumurta yiyoruz hem de bu DHA yı alıyoruz ”… Read more »

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
1
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x