Keskinoğlu Ege’de İhracat İkincisi


Keskinoğlu 2011 yılında Ege Bölgesinden yaptığı 59 milyon dolarlık ihracat ile Ege İhracatçı Birlikleri tarafından, grubunda “Ege Bölgesi’nin en fazla ihracat yapan 2. firması” olarak ödüle layık görüldü…

10 Şubat 2011 tarihinde İzmir Kaya Termal Otel’de düzenlenen İhracatın Yıldızları–2011 ödül töreni Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’ın katılımıyla gerçekleşti. Bu yıl 8’incisi gerçekleşen gecede Ege İhracatçı Birlikleri bünyesinde bulunan 12 ihracatçı birliğinin, en fazla ihracat gerçekleştiren ilk üç firmasına ödülleri verildi.

2011 yılını yüzde 28 büyüme ve 750 milyon TL ciro ile kapatan Keskinoğlu, 2011 yılında ihracata ağırlık vererek sektör için yeni pazarlar yarattı. Son yıllarda ihracatını Ortadoğu, Uzakdoğu ve Balkan ülkelerine kaydırarak yeni pazarları listesine ekleyen Keskinoğlu yaptığı ihracat atakları ile de grubunda Ege Bölgesi’nin en çok ihracat yapan 2. firması olarak ödüle layık görüldü.

Keskinoğlu Şirketler Grubu adına ödülünü Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’dan alan Yönetim Kurulu Üyesi ve Pazarlama Grup Başkanı Keskin Keskinoğlu, “Grubum adına bu ödülü almaya layık görüldüğümüz için gurur duyuyorum. Ege Bölgesi’nin büyüme sürecinde bir payımız olmasından dolayı da çok mutluyum. Bölge firmaları olarak Türkiye ölçeğinde ihracatta büyük başarılara imza atacağımıza inanıyorum. Bizi bu ödüle layık gören herkese Keskinoğlu Ailesi adına teşekkürlerimi sunarım” dedi.

2011 yılında yapılan ihracatlarla ilgili değerlendirmelerde bulunan Keskin Keskinoğlu, “2011 yılı dünya ekonomilerinin krizi, ülkemizin ise ihracatta yapılan rekorları konuştuğu bir yıl oldu. Kanatlı sektörü olarak bizlerde ihracatımızı bir önceki yıla göre %80 arttırarak büyük başarılara imza attık. Sektör,  2011 yılında toplam 3 milyar 500 bin adet yumurta ihracatı, 209 bin ton ise piliç eti ihracatı gerçekleştirdi. Keskinoğlu olarak bizlerde, 2011 yılında yapılan Türkiye toplam piliç eti ihracatının %20’lik kısmını gerçekleştirerek sektördeki liderliğimizi korumaya devam ettik. Ayrıca 75 ülkeye ihracat yapan şirketimiz, cirosunu 2012 yılında 1 milyar TL’ye, ege bölgesinden yapmayı planladığı ihracatı ise 75 milyon doların üzerine çıkartmayı hedeflemektedir” dedi.

Keskinoğlu Şirketler Grubu, şu anda Afrika ülkeleri, Azerbaycan, Bosna Hersek, Bahreyn, Birleşik Arap Emirlikleri, Çin, Hong Kong, Irak, Katar, Kıbrıs, Kırgızistan, Kosova, Kuveyt, Libya, Rusya, Singapur, Suudi Arabistan, Özbekistan, Tacikistan,  Umman, Ürdün ve Yemen gibi birçok ülkeye ihracat gerçekleştiriyor.

 


14 Şubat 2012. 20:45
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x