Keskinoğlu, Grubunda Ege Bölgesi’nin İhracat İkincisi Oldu

18 Nisan 2013. 12:22

Keskin KeskinoğluKeskinoğlu, 2012’de yaptığı piliç eti, ileri işlem ürünleri ve yumurta ihracatıyla, Ege Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller İhracatçılar Birliği tarafından en çok ihracat gerçekleştiren 2. firma olarak ödül aldı.

 

Bu yıl 50. yılına giren ve gerçekleştirdiği ihracatlarla Türkiye’yi uluslararası arenada temsil eden Keskinoğlu, 11 Nisan 2013’te Ege ihracatçılar Birliği’nde düzenlenen ödül töreninde, piliç eti, yumurta ve ileri işlem ürünleriyle gerçekleştirdiği 88 milyon dolarlık ihracatla bölgenin en çok ihracat yapan 2. firması olarak ödül aldı.

 

Keskinoğlu adına ödülü Ege Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller İhracatçıları Birliği Başkanı Sinan Kızıltan’dan alan Keskinoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Üyesi Keskin Keskinoğlu,“Ege Bölgesi’nin gelişme sürecinde bir payımız olmasından dolayı çok mutluyum. Bölge firmaları olarak Türkiye ihracatında payımız her geçen gün artıyor,  Egelilerin ihracatta çok daha büyük başarılara imza atacağımıza inanıyorum. Keskinoğlu olarak 2012’de toplam 88 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirdik. Bu yıl sonunda ihracatımızı yüzde 30 arttırarak 115 milyon dolara çıkarmayı hedefliyoruz. Amacımız Egeli bir marka olarak Türkiye’yi bütün dünyada gururla temsil eden global bir marka olmak” dedi.

 

Keskinoğlu’nun başlıca ihracat gerçekleştirdiği ülkeler arasında; Amerika, Almanya, Abu Dhabi, Azerbaycan, Arnavutluk, Bosna Hersek, Bahreyn, Birleşik Arap Emirlikleri, Çin, Danimarka, Dubai, G.Afrika, Gine, Gürcistan, Hong Kong, Irak, İngiltere, İsviçre, İsrail, İsveç, Japonya, Katar, Kanada, Kıbrıs, Kosova, Kuveyt, Malezya, Maldivler, Mayotte Adaları, Makedonya, Norveç, Rusya, Singapur, Suudi Arabistan, Soçi, Özbekistan, Tacikistan, Ukrayna, Türkmenistan, Yemen ve KKTC yer alıyor.

Diğer Haberler:
Çiftleşmek için şehri istila ettiler

0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x