Keskinoğlu Kesim Kapasitesini Yüzde 30 Arttırdı


Keskinoğlu’ndan 18 milyon lira yatırım

 

Bugüne kadar saatte 6 bin adet kesim kapasitesine sahip Keskinoğılu,yeni tesisle birlikte firmanın yıllık kesim kapasitesi yüzde 30 artarak 170 bin tona çıktı.

 

Keskinoğlu, yıllık 40 bin ton üretim kapasiteli yeni kesimhanesiyle 200 kişiye istihdam sağlarken, ihracatını yüzde 30 artırarak 110 milyon dolara ulaştırmayı, iç pazardaki payını da yüzde 9’dan yüzde 12’ye yükseltmeyi hedefliyor.

 

Saatte 6 bin adet kesim kapasitesine sahip yeni tesisle birlikte firmanın yıllık kesim kapasitesi yüzde 30 artarak 170 bin tona çıktı. İleri teknolojiye sahip modern makineler ile donatılan tesisteki kesim sürecinin ilk aşamasında ise elle kesim yöntemi uygulanıyor.

 

Keskinoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Üyesi ve Pazarlama Grup Başkanı Keskin Keskinoğlu, “Şu anda 75 ülkeye ihracat gerçekleştiriyoruz ve ihracat yaptığımız ülkelerdeki pazar payımız her geçen gün artıyor. Bu amaçla, gelen talepleri karşılamak için bu yılın başında 18 milyon TL yatırımla kurduğumuz yeni tesisimizi faaliyete aldık. Tam kapasite olarak üretim yapan bu son kesimhane ile birlikte yıllık kesim kapasitemiz ise 130 bin tondan 170 bin tona yükseldi.” dedi.

 


Yazan - 12 Şubat 2013. Kategori KÜMES HAYVANCILIĞI, HAYVANCILIK. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x