Keskinoğlu, “Tavvuk Restaurant”ı Türkiye’ye Yayacak


Keskinoğlu, ‘Tavvuk Restaurant’ı franchise ile yayacakKeskinoğlu, 2,5 milyon dolar harcayarak kurduğu “Tavvuk Restaurant”a franchise vererek Türkiye’nin tüm illerine yayılmayı planlıyor.

Keskinoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Üyesi ve Pazarlama Grup Başkanı Keskin Keskinoğlu, yaptığı açıklamada, 2012 yılına kadar 200 restoran açarak 1.000’den fazla kişiye istihdam sağlamayı hedeflediklerini, 2015 yılına gelindiğinde 500 şubeye ulaşmak istediklerini söyledi.

Şu anda belirledikleri franchise ücretinin 30 bin lira olduğunu, servis ücreti olarak da franchise alanlardan yıllık toplam cirodan yüzde 3,5 oranında pay alacaklarını belirten Keskinoğlu, ayrıca restoranlarla ilgili reklam, pazarlama, iletişim faaliyetleri için tanıtımla ilgili olarak yıllık ciro üzerinden yüzde 2 ücret alacaklarını ifade etti.

Dükkanları 4 tip şeklinde kurguladıklarını anlatan Keskinoğlu, 32-48 metrekare arası küçük, 50-70 metrekare arası orta boy, 70-120 metrekare arası büyük ve 120-140 metrekare arasında x-large konseptinin söz konusu olacağını söyledi.

Önümüzdeki 2 ay içinde İzmir’de en işlek caddeler üzerinde 3 dükkan açmayı planladıklarını belirten Keskinoğlu, bu dükkanların işleyişini gördükten sonra 2011 yılının Ocak ayından itibaren franchise almak isteyenlerle görüşüp franchising vermeye başlayacaklarını bildirdi.

“Metrekare maliyeti 2 bin lira civarında”

Açılacak dükkanların metrekare maliyetinin yaklaşık 2 bin lira civarında olacağını kaydeden Keskinoğlu, 32-48 metrekare arasındaki bir dükkanın maliyetinin yaklaşık 100 bin lirayı bulabileceğini belirtti.

DİĞER HABERLER
Tavuğunuzu Nasıl Yersiniz?

Akhisar’daki restoranın çok geniş bir konsepti bulunduğunu, burada 130 çeşit ürün sunduklarını kaydeden Keskinoğlu, “Burası, bizim amiral gemimiz. Beklentilerimizden daha iyi gidiyor. 40 personel çalışıyor. Çok memnunuz. Bu işten memnun olduğumuz için bu işi yapmaya heveslendik. İstanbul’da ‘Bayim Olur Musun’ fuarına katıldık. Orada yaklaşık 300 başvuru aldık. Bunlardan 50 tanesi çok ciddi başvurular” diye konuştu.

Keskin Keskinoğlu, restoranları Türkiye’nin tüm illerinde açmak istediklerini, şu anda 40 bin noktaya dağıtım araçlarının ulaştığını, bundan dolayı ülkenin her tarafında yayılmayı planladıklarını ifade etti.

“Tavvuk” restoranında Türk geleneksel damak tadına uygun ürünler sunmak istediklerini dile getiren  Keskinoğlu, açılacak restoranlarda geleneksel tatların yanı sıra tavuklu lahmacun, galeta unlu lades lokma sunacaklarını, ayrıca kahvaltılarda menemenleri seçenekli yumurta ile yapacaklarını anlattı.

Akhisar’da sundukları tavuklu baklavanın insanlar tarafından ilk etapta ilginç bulunduğunu ifade eden Keskinoğlu, “Tatlının içine kattığımız tarçın tavuğun tadını kapatıyor. Şu ana kadar ‘beğenmiyorum’ diyen olmadı. Türkiye genelindeki gurmelere de tattırdık. Baklavacı Nadir Beye de (Nadir Güllüoğlu) tattırdık. O da beğendi” dedi.

“2012’de 1 milyar lira ciro hedefi”

Şu anda şirkette 2.500 kişinin çalıştığını, önümüzdeki yıl bu rakamın 3.000 kişiye çıkmasını hedeflediklerini anlatan Keskinoğlu, 2010 yılı sonu itibariyle 45 milyon liralık yatırım öngördüklerini, 2011 yılında da 45-50 milyon lira arasında bir yatırım olmasını planladıklarını, bu yatırımların mevcut tesislerde iyileştirme ve kapasite artışından oluştuğunu kaydetti.

DİĞER HABERLER
2012 yılında Türkiye'de 1,7 Milyon Ton Piliç Eti Üretimi Gerçekleşti.

Bu yıl 650 milyon lira ciro, 2012 yılında da 1 milyar lira ciro hedeflediklerini ifade eden Keskinoğlu, şu anda günlük piliç kesim adetlerinin 300 bin, günlük yumurta üretimi sayısının 2 milyon adet olduğunu, yeni yatırımlardan sonra yumurtada günlük üretim adedinin 3,5 milyona, kesim adedinin de günlük 450 bine çıkacağını bildirdi.

Keskin Keskinoğlu, Türkiye’de sektörün büyüklüğünün 3 milyar dolar olduğuna ve sağladığı dolaylı toplam istihdamın 3 milyon kişiye ulaştığına da değindi.


9 Ekim 2010. 15:22
0 0 Oylar
Okuyucu puanı:
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x