Keskinoğlu, Türkiye’nin En Değerli 48. Markası


Sektörünün lider firmalarından Keskinoğlu Şirketler Grubu, Türkiye’nin En Değerli Markaları araştırması sıralamasında 80 milyon $ marka değeri ile 48. En değerli markası seçildi 

48 yıldır gıda sektöründe faaliyet gösteren Keskinoğlu Şirketler Grubu, dünyanın önde gelen İngiliz marka değerlendirme şirketi Brand Finance’nın yürüttüğü “Türkiye’nin En Değerli Markaları” araştırması sıralamasında 80 milyon dolar marka değeri ile 48. sırada yerini aldı.

48 yıl boyunca istikrarlı bir büyüme süreci kaydeden Keskinoğlu’nun bugün beyaz et, yumurta, yem, gübre, viol, zeytinyağı, sarf sağlık malzemeleri, lojistik ve fast food sektörlerinde faaliyet gösterdiğini ve 3 bin kişiye istihdam sağladığını belirten Keskinoğlu Şirketler Grubu Pazarlama Grup Başkanı Keskin Keskinoğlu: “Hedefimiz her geçen yıl büyüme sürecimizi artırarak ülke ekonomisine ve istihdamına yarattığımız katkıyı daha da yukarılara çıkarabilmek. 2011’de yüzde 20 büyüme ile 750 milyon TL ciroya ulaşmayı amaçlıyoruz. Yapılan yatırımlar sonrasında günlük yumurta üretimimizi  4 milyon adede, piliç eti üretim kapasitemizi de günlük 550 tona yükselteceğiz. Böylelikle yıl sonuna kadar 500 kişiye daha ek istihdam sağlayacağız. Ayrıca Türkiye’yi tüm dünyada temsil eden bir marka olma yolunda şu an 5 kıtada 65’i aşkın ülkeye ihracat yapıyoruz. Bu yıl sonuna kadar 70 ülkeye ulaşmayı hedefliyoruz” dedi.

Piliç eti pazarında ilk 3 marka arasında yer alan Keskinoğlu 2011 sonunda perakende yumurta pazarındaki payını yüzde 67’den yüzde 72’ye yükseltmeyi hedefliyor. 2005 yılında ravika markası ile girdiği zeytinyağı pazarında ise, 2011 yılının ilk altı ayında Türkiye’den yapılan toplam zeytinyağı ihracatının %18’lik kısmını tek başına gerçekleştirerek pazardaki liderliğini korumaktadır. Keskinoğlu yurt genelindeki satış noktalarının sayısını ise 50 bin adede çıkarmayı amaçlıyor.


Yazan - 7 Eylül 2011. Kategori HAYVANCILIK. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x