Keskinoğlu’nun Doğaya Kazandırdığı Değerler…..


Keskinoğlu,2 milyon metre küp suyu doğaya geri kazandırıyor!

4 milyon TL’lik yatırımla Ege Bölgesi’nin en büyük arıtma tesisini kuran Keskinoğlu, üretimdeki atık suyu birçok alanda kullanıyor…

Keskinoğlu Şirketler Grubu, küresel ısınmanın etkilerinin azalmasına katkı sağlamak için üretim tesislerinde kullandığı çözümleri her geçen gün arttırıyor. Piliç işleme tesislerinde hava soğutma sistemini seçerek 468.000 m3 su tasarrufu sağlayan Keskinoğlu, yeni arıtma tesisiyle de 1 milyon 533 bin metre küp suyun tekrar kullanılmasını sağlıyor. Keskinoğlu, bu yatırımı ile yıllık toplam 2 milyon metre küpün üzerinde su tasarrufu gerçekleştiriyor.

İleri düzeydeki teknolojisiyle fiziksel, kimyasal ve biyolojik arıtma yapılan tesis Akhisar’da 5000 m2’lik alan üzerine kuruldu. Keskinoğlu Atık Su Arıtma Tesisi’nde geri kazanılan su,  bahçe ve tarla sulaması gibi alanlarda rahatlıkla kullanılabiliyor.

Keskinoğlu’nun 1 yılda doğaya kazandırdığı değerler…

Keskinoğlu’nun 1 yılda doğaya geri kazandırdığı 2 milyon metre küp suyla; 6450 dekar zeytinlik, 4830 dekar üzüm bağı ya da 2750 dekar mısır tarlasının su ihtiyacı karşılanabiliyor.


DİĞER HABERLER
İstanbul'da elektrik kesintisi
24 Kasım 2010. 15:37
0 0 Oylar
Okuyucu puanı:
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x