Kıbrıscık’lı Kadın Çiftçiler Sertifikalarını Aldı


IMG_7991

 

 

 

 

BOLU / İl Müdürlüğümüz, Halk Eğitim Merkezi ve İŞKUR ile birlikte yürütülen Tarımsal Nüfus Gençleşiyor Projesi kapsamında Kıbrıscık ilçemizde de Organik Tarım (11 gün-22 kadın çiftçi) ve Bitki Zararlıları ile Mücadele (8 gün-23 kadın çiftçi) kursları düzenlenmiş olup toplam 55 kadın çiftçi sertifikalarını almaya hak kazanmıştır.

 

Bu vesileyle düzenlenen törene izni dolayısıyla katılamayan Kıbrıscık Kaymakamlığına vekaleten bakan Seben Kaymakamı Osman SAYILIR, İlçe Halk Eğitim Müdürü Cevdet SARIDAŞ,  İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdür Yardımcısı Fahri TETİK, Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü Nuray KARATEPE, Eğitmen Ziraat Mühendisi Eyüp Sait KARCI ve görevli il-ilçe teknik personeli katılım göstermiştir.

 

Törende konuşan Seben Kaymakamı Osman SAYILIR:

 

  • “Kurumlarımızın ortak çalışmasıyla gerçekleştirilen eğitim programı katılım göstererek bilinçli üretim adına önemli bir adım atan bayan çiftçilerimizi canı gönülden tebrik ediyorum ve başarılarının devamını diliyorum. Özellikle de kırsal alanda üretimin gizli kahramanı olan bayanlarımızın ilgi ve alakaları memnuniyet vericidir” dedi.

Sonrasında söz alan İl Müdür Yardımcısı Fahri TETİK:

 

  • “Bayanlarımızın ülke ekonomisine kattığı değer tartışılmaz. Kurumlarımızın işbirliğiyle düzenlenen bu eğitimle Bolu’lu bayanlarımızın daha aktif ve verimli üretim yapma şansı bulacaklarını düşünüyorum. Bu vesileyle eğitimlerini başarıyla tamamlayarak sertifika almaya hak kazanan bayanlarımızı ülke kalkınmasında üstlenmiş oldukları başarılı rol ve il tarımımıza verdikleri katkıdan dolayı bir kez daha teşekkür ediyor, kendilerini kutluyor ve başarılarının devamını diliyorum” dedi.

 

Konuşmaların sonunda protokol üyeleri tarafından kursiyerlerimize sertifikaları verildi.  Sertifika töreni sonunda hatıra fotoğrafı çekilirken,  çiftçilerimizin farklı konulardaki kurs talepleri  not alındı.


Yazan - 27 Temmuz 2015. Kategori MANŞET, TARIM. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x