Kılıçdaroğlu medya yöneticileriyle görüştü


328239

 

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, İstanbul’da haber kanallarının yöneticileriyle bir araya geldi

 

 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, haber kanalı yöneticileriyle kameralara kapalı bir toplantı gerçekleştirdi. Kılıçdaroğlu burada güncel konularla ilgili sorulara yantı verdi.

 

Toplantıya katılan CNN Türk Genel Müdürü Erdoğan Aktaş, yaptığı açıklamada, Kılıçdaroğlu’nun darbe döneminin Cumhurbaşkanı ve Başbakanının adının yazılı olduğu bir kitapçığın varlığından söz ettiğini söyledi.

 

Aktaş, “Darbe döneminin Cumhurbaşkanının ve Başbakanının adının yazılı olduğunun ifade edildiği bir kitapçığın bulunduğunu ifade etti. Bunun üzerine sorularımız oldu. Kendisi kitapçığı görmemiş. Öğrenme şekli de hükümet tarafından, ‘böyle bir kitapçık var sizin haberiniz var mı’ şeklinde olmuş, ama detayları hakkında bilgi yok. Herkes tabi çok merak etti, sordu ama detay yok. Öyle zannediyorum böyle bir açıklamanın ardından böyle bir kitapçığın varlığı ve içeriği konusunda ciddi tartışmalar olacaktır” diye konuştu.

 

‘Biz birliktelikten yanayız’

 

Yenikapı ruhunun adli yıl açılış töreninin ardından yapılan eleştirilerle bozulup bozulmadığı konusunun da gündeme geldiğini söyleyen Erdoğan Aktaş,” Sayın Kılıçdaroğlu bu konuyla ilgili olarak, ‘bizim bir tereddüdümüz yok, biz bu birliktelikten yanayız. Ama siz yanımızda durun, biz istediğimizi yapalım’ şeklinde bir hava seziyorum hükümetten. Bu yüzden ben eleştirilerimi sürdürmeye devam edeceğim diye konuştu” dedi.

 

Kılıçdaroğlu’nun eğer CHP eleştirileri sürdürmezse, sivil darbe olur şeklinde bir yaklaşımı olduğunu belirten Aktaş,

 

“Terörle mücadele konusu hakkında her türlü yardıma açık olduklarını ve Cerablus operasyonunu da desteklediklerini söyledi. İhraçlarla ilgili yasal süreçlere bakılması gerektiğini, net deliller konularak işlem yapılması gerektiğini ifade etti. Olağanüstü halin 3 aydan daha fazla uzamaması gerektiğini söyledi” ifadelerini kullandı.

 

‘Yakın zamanda da önlenemeyecek’

 

Toplantınını ardından muhabirlerden soru almayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da kısa bir açıklama yaptı. CHP’nin son olaylara bakışını aktardıklarını söyleyen Kılıçdaroğlu, “Bize yansıyan olayları, perde arkası olayları samimi bir ortamda konuştuk” dedi.

 

Bugün yeni şehitler olduğunu hatırlatan Kılıçdaroğlu, “Son derece üzgünüz. Allah rahmet eylesin diyoruz. Umarız bu son olur diyoruz. Her seferinde söylüyoruz ama terör henüz önlenmedi. Yakın bir gelecekte de önlenmeyecek gibi görünüyor. Tek dileğimiz hükümetin bu konuda kararlılıkla mücadele etmesi. Her seferinde söylüyorum. Yine kendimi söylemekten alamıyorum. Terörün sonlanması için bize düşen bir görev varsa, biz yapmaya hazırız” diye konuştu. DHA


Yazan - 3 Eylül 2016. Kategori MANŞET, SİYASET. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oy
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x