Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı


unnamed

 

 

 

 

 

KIRSAL KALKINMA YATIRIMLARI HIZLA İLERLİYOR

 

Bolu İl Müdürlüğü  tarafından uygulanmakta olan Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında yatırımcıların projeleri son hız devam etmektedir. Projelerin her biri farklı aşamalarda olmakla beraber, tümü süre sonuna yetişmek için çaba sarfetmektedirler.

İl Müdürü İsmail TAŞ tarafından yapılan açıklamada; bu yıl Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı (KKYDP) kapsamında 76 projenin hayata geçirileceğini, toplam 71.374.788,41 TL. yatırım tutarı karşılığında Bakanlığımızca yatırımcılarımıza 31.698.174,41 TL. hibe desteği verileceğini ve 76 projenin tamamının kanatlı projesi, 52 projenin yeni tesis, 19 projenin tamamlama, 5 projenin de  teknoloji yenileme – kapasite artırma projesi olduğunu ifade etti.

unnamed (1)

İl Müdürlüğü Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şubesi İl Proje Yürütme Birimi tarafından, proje uygulamaları devam eden yatırımlar, proje sahasında ziyaret edilerek, projelerin amacına uygun olarak, zamanında bitirilmesi için gerekli bilgilendirmeler ve uyarılarda bulunmuştur. Projelerin bir kısmının ihale aşamasında olduğu, bir kısmında temel atıldığı, bir kısmında ikinci kata çıkıldığı, bir kısmında da çatının kapatıldığı tespit edildi. Yatırımcılarımızın zor duruma düşmemeleri için proje uygulamaları her aşamada kontrol edilmektedir.

İlde hibe desteği ile hayata geçirilecek olan 76 proje ile Bolu’nun kanatlı sektöründe yıllık  9.925.050 ton/ yıl kapasite arttırılmış olacak ve ülkemizde kanatlı sektörünün başkenti olma imajı sağlamlaşacaktır.


Yazan - 9 Ekim 2015. Kategori MANŞET, EKONOMİ, HAYVANCILIK. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x