Kıtalararası Büyükbaş Savaşı!


Köprüdeki inatlaşmayı CHP’li milletvekili kazandı

 

Anadolu’dan getirilen kurbanlık hayvanların İstanbul’un Avrupa yakasına geçirilmesine 2 yıl önce getirilen yasağı kaldırmaya çalışan CHP Ardahan milletvekili Ensar Öğüt, Sinop’tan getirilen kurbanlıkların uzun mücadele ve tartışmaların ardından kendisi de kamyona binerek köprüden geçmelerini sağladı.

 

Geçen yıl da TBMM’ye kurbanlık getirerek kurbanlık hayvanların Avrupa yakasına geçirilmesinin engellenmesini protesto eden CHP ;Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt, 2 yıldan bu yana ;bu yasağın kaldırılması için çaba harcadı. Kocaeli’nin Gebze İlçesi’nde de oğlu ve yakınları ;da bulunan Ensar Öğüt, bu Kurban Bayramı öncesinde de girişimlerini sürdürdü.Geçen yıl köprüden kurbanlık geçirtemeyen ve dün de Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nün Anadolu yakası girişinde yeniden mücadele başlatan Ensar Öğüt, Sinop’tan kamyonla getirilen büyükbaş kurbanlıkların geçişine izin verilmesi için büyük çaba harcadı.

 

Sinop’tan getirilen ve Sultangazi Belediyesi’nin kurduğu ;kurban pazarına götürülmek istenen Orhan Günaydın adındaki satıcıya ait kurbanlık yüklü kamyon köprü çıkışında polisler tarafından durduruldu.

 

Burada devreye giren ve sağlık raporu, ;kulak numaraları olan hayvanların hiç bir eksiğinin bulunmadığını ssöyleyen Ensar Öğüt kurbanlık hayvanların geçişlerine izin verilmesini istedi. Bu görüşmeler sırasında polis tarafından veteriner çağırıldı ve hayvanlar yeniden kontrolden geçirildi. Veterinerin de bu hayvanların herhangi bir engelinin bulunmadığını bildirmesi üzerine kamyonun geçişine izin verildi.

 

Polislerin anlaşıyışına teşekkür eden Öğüt, kamyonun yeniden durdurulabileceği düşüncesiyle kurban sahiplerinin kamyonuna kendisi de binerek Sultangazi’ye kadar eşlik etti. Kurban sahipleri, milletvekili Ensar Öğüt’ün bu çabasına şaşırken, Öğüt ;eksiği olmayan kurbanlıkların Avrupa yakasına getirilmesinde hiç bir sakınca olmadığını ve yasaktan sonra ilk kez ;karşıya kurban geçirilmesine yardımcı olduğu için mutlu olduğunu söyledi. DHA

 


Yazan - 15 Ekim 2012. Kategori HAYVANCILIK. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oy
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x