Konya Şeker’e Ödül


ortaödülşşşşşş2

 

 

Uluslararası Güvenilir Gıda Derneği’nin İstanbul Yıldız Şale Sarayı’nda düzenlediği Uluslararası Güvenilir Gıda Zirvesi’de bağımsız seçici kurulun incelemelerinden tam not alarak başarıyla geçen Konya Şeker sayısız ödüle layık görüldü.

 

 

Gecede ‘Uluslararası Başarı Ödülü’ yüzde 100 Anadolu sermayesi olduğu için Konya Şeker’e, ‘Güvenilir Marka Ödülü’ Konya Şeker’in gıda markası Torku’ya, En Doğal Gıda Üretimi Ödülü’ tüketiciye “tohumdan sofraya Konya Şeker güvencesiyle ürünler ” sunduğu için ‘Konya Şeker’e, ‘En İyi Ambalaj Ödülü’ Torku Tereyağı Kasesi’ne, ‘En İyi Sosyal Sorumluluk Projesi Ödülü’ Konya Ovası’na Türkiye nüfusu kadar ağaç dikme hedefi ile yola çıktığı ve bugün 10 milyon ağaç diktiği sosyal sorumluuk projesiyle Konya Şeker’e, ‘İnovasyon ve Ar-Ge Ödülü’ şeker pancarı tohumu işleyebilen, kaplama teknolojisini kullanan ilk ve tek firma olan Konya Şeker iştiraki Beta Ziraat’e, ‘Güvenilir Gıda Ödülü’ Konya Şeker’in hayata geçirdiği dünyanın en büyük Et-Süt Entegre Tesisi Panagro’ya, ‘Yenilikçi Gıda Teknolojisi Ödülü’ de bu tesiste yer alan ‘Beyaz Peynir Üretim Hattı’na’ verildi.

 

konyaseker63orta

 

Zirvede güvenilir gıda masaya yatırıldı

 

 

Uluslararası Güvenilir Gıda Derneği (UGGD) tarafından dördüncüsü düzenlenen Uluslararası Güvenilir Gıda Zirvesi’nde ödül töreni öncesinde “Tarladan Sofraya Güvenilir Gıdanın Sektör Boyutu” ele alındı. İstanbul Yıldız Şale Sarayı’nda organize edilen zirvede yerli ve yabancı çok sayıda firma temsilcisi bir araya geldi. Zirvenin ardından güvenilir gıda konusunda öncü olan firmalara ödül verildi. Uluslararası Güvenilir Gıda Zirvesi’nde ‘Güvenilir Gıda Sağlıklı Yaşam’ ana teması ile sektörün geleceği masaya yatırıldı.

 

 

Ödülleri toplayan Konya Şeker’de hedef dünya markası olmak

 

 

Tarım-sanayi entegrasyonunu sağlayarak istikrarlı büyümesini sürdüren ve tüm dünyaya örnek olan Konya Şeker, Uluslararası Güvenilir Gıda Zirvesi’nde ödülleri topladı ve rotasını dünyaya çevirdi. Türkiye’de yerel bir şirketten Türkiye’nin tarımsal sanayi devine dönüşen Konya Şeker, bağımsız kurum ve kuruluş tarafından yapılan araştırmalarda da her yıl en başarılı firmalar arasında gösteriliyor. ISO 500’de bu yıl 5 basamak birden yükselen ve ilk 50’de yerini sağlamlaştıran tek kooperatif şirketi Konya Şeker olurken, kurum ilk 100 şirket arasında da tarım sektörünü tek başına temsil ediyor. Son 13 yılda gerçekleştirdiği yaklaşık 1.8 milyar dolar tutarındaki fiili yatırım ile 30 üretim tesisini tamamlarken faaliyet alanını tarım, gıda, kimya, enerji ve turizmden oluşan beş ana sektöre çıkaran , Konya Şeker, yatırımlarını sürdürüyor İSO 500’deki sıralamasının yanı sıra Capital Dergisinin 16 yıldır düzenli olarak gerçekleştirdiği Türkiye’nin en büyük 500 şirketi araştırmasına göre 16 sıra birden yükselerek listeye 84’üncü sıradan giren Konya Şeker, Türkiye’nin net satışlara göre en büyüklerinin sıralandığı “Fortune 500” listesinde de ilk 100’de 20 sıra birden ilerleyerek 70’nci sıraya yükseldi. Tarımın amiral gemisi olan Konya Şeker’in 2023 yılı hedefini dünyanın ilk 5 gıda şirketinden biri olmak.


Yazan - 21 Aralık 2015. Kategori MANŞET, GIDA. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x