Konya’da Domuz Gribinden Ölüm


Konya’ da hacdan gelen ve iki gün önce domuz gribi şüphesiyle hastaneye kaldırılan Mehmet Yurdakul isimli şahsın hayatını kaybettiği bildirildi

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Türkiye’ye getirilen iki hacıda domuz gribi tespit edildiğini açıklamıştı.

Suudi Arabistan’a hac için giden İsmail Kondu ve Mehmet Yurdakul, yüksek ateş, solunum yetmezliği şikayeti üzerine gittiği hastanede ‘H1N1’ virüsü şüphelesi üzerine Sağlık Bakanlığı, her iki hastayı Cidde’den bakanlığa ait ambulans uçakla Konya’ya getirilmişti.

Konya Havaalanı’ndan alınan İsmail Kondu, ambulansla Selçuk Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi, Mehmet Yurdakul ise, Meram Eğitim Uygulama ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi görüyordu. Bilinci kapalı olan Yurdakul’dun tüm müdahalelere rağmen yaşamını yitirdiği açıklandı.

4 hacı adayı domuz gribinden öldü 

Suudi Arabistan’da, 4 hacı adayının domuz gribi nedeniyle öldüğü bildirildi. 
    
Suudi Arabistan Sağlık Bakanlığı’nın yayımladığı bildiride, ölen kişilerin, tümü 75 yaşında olmak üzere Faslı bir kadın, bir Sudanlı ve bir Hintli ile 17 yaşındaki Nijeryalı bir kız olduğu belirtildi.

4 hacı adayının “başta aşı olmak üzere, açıklanan tavsiyelere” uymadıkları kaydedilen bildiride, ölenlerden 3’ünün Medine, 1’inin ise Mekke’de bulunduğu belirtildi.

Türlü sağlık sorunları bulunduğu ifade edilen bu kişilerin aşı olmadığını belirten bakanlık sözcüsü Halid el Merghalani, hacı adayları arasında 16 vakanın bulunduğunu, bu kişilerden 12’sinin gerekli tedavilerin ardından iyileştiklerini, hastanede yatan 4’ünün ise durumlarının kritik olduğunu kaydetti.

DİĞER HABERLER
İzmir Tarım İl Müdürü Ahmet Güldal'ın Acı Kaybı

3 Aralık 2010. 14:38
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x