Köprü Gişelerinde İftariyelik Dağıtılacak


Ramazan ayında İstanbul’a olan ilgiyi artırmak ve yabancı ziyaretçi sayısında artış sağlamak için düzenlenen ‘Ramadan in İstanbul’ projesiyle ilgili bir basın toplantısı düzenlendi.

 

Basın toplantısına İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, THY Genel Müdürü Temel Kotil, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanı Başaran Ulusoy, Turistik Otelciler, İşletmeciler ve Yatırımcılar Birliği Başkanı (TÜROB) Timur Bayındır katıldı.

 

İSTANBUL’DA RAMAZAN BAŞLIYOR

 

İstanbul’da Ramazan projesiyle ilgili konuşan Topbaş, ” İstanbul tüm İslam aleminin dikkate değer bulduğu ve geldiği zaman da huzur bulduğu, batıda ekonomik sarsıntı ve bazı dışlayıcı hareket ve tavırların bizim çok sağlıklı bir liman olduğumuzu ortay koydu. Böylece de gün geçtikçe artan İslam aleminden gelen turistler için bunu çok daha farklı bir boyuta getirmenin farklı olacağını düşündük” dedi. Başkan Topbaş, İstanbul’da Ramazan projesinin 20 Temmuz – 18 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşeceğini belirtti. Kadir Topbaş, ” Bu akşam itibariyle başlayacak, 20 Temmuz – 18 Ağustos tarihleri arasında açık kalarak dikkat çeken bir etkinlik olacak. Burada bizim arzumuz Ramazan’ın manevi tadını tatmak istemelerinin yanı sıra, daha doğru ve disipline edilmiş anlayışımızı görmeleri bu etkinliklerden etkilenmeleri. Kanlıca’ nın yoğurdundan yemenicilere kadar kaybolmaya yüz tutan geleneksel gördüğümüz keçeciliğe, kaşık imalatına kadar çok detaylı bir çarşı ortaya çıktı. Bunun yanı sıra Beyazıt Meydanı’nda açılışını yapacağımız kitap fuarımızdan tutun da her alanda Ramazan’ın İsanbul’da çok daha hissedilir her gün bir başka noktayı ziyaret etmeleri suretiyle Ramazan’ı dolu dolu yaşama imkanı verecek bir atmosfer oluşturuyoruz ” diye konuştu.

DİĞER HABERLER
Kredi kartında taksit sayısı artıyor

 

RAMAZAN’DA TRAFİKTE EK SEFER, GİŞELERDE İFTARİYELİK

 

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Ramazan ayındaki trafikle ilgili ek tedbirler alınıp alınmadığı sorusunu yanıtladı. Topbaş, ” Kesinlikle trafikle ilgili bir kere şunu özellikle ifade etmeliyim ki İstanbul’da tüm kurumlar ve birimler trafik komuta kontrolü trafik il müdürlüğündedir demeden hep beraberce çözüm arayışı içindeyiz bulmaktayız. Şu anda İstanbul’da trafik rahatladı. Ramazan’ın özellikle iftar saatlerinde trafik yoğunlaşabilir. Ek tedbir ek sefer hazırlıklarımız var ilgili birim yetkililerimiz de bu konuda İstanbul’luların turistlerin rahat etmesi için ciddi bir şekilde seferberlik içindeler ” yanıtını verdi. Kadir Topbaş, Ramazan ayında akşam saatlerinde yaşanacak trafikte iftarını açmak zorunda olanlara iftariyelik dağıtma çalışmalarının da olduğunu kaydetti. Topbaş, ” Bunlar hep düşündüldü. Mesela E5 ve TEM üzerinde bunları yaptığınız zaman bazı yerlerde akan trafiği olumsuz etkileyebilirsiniz. Bekleme noktalarında bunlar mümkündür bizim zaten mobil büfelerimiz var. Onları konuçlandırabiliriz. Bu bir bardak su ya da ufak bir gıda olabilir. Hazırlıksız olanlar olabilir iftara yetişeceğini düşünüp yola çıkmış olanlar olabilir. Bu bakımdan o noktada hazırlıklarımız var. Gişe yakınlarında müsait olan yerlerde iftariyelik vermeyi düşünüyoruz ” dedi. Kadir Topbaş bir gazetecinin üçüncü köprünün Sakarya ayağının mahkeme kararıyla iptal edilmesiyle ilgili sorusunu da yanıtladı. Topbaş, ” Tabii iptal gerekçelerini dikkate alarak Ulaştırma Bakanlığı mutlaka bir başka çözüm getirecektir ” dedi.   DHA

DİĞER HABERLER
Doğalgaz kullanıcılarına kış öncesi uyarı

 


18 Temmuz 2012. 16:22
0 0 Oylar
Okuyucu puanı:
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x