Korkarak üretimlerimizi azaltmayacağız,


dsc_0530

 

 

SERDAR KONURALP

 

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s’in, Türkiye’nin kredi notunu ve 14 bankanın uzun vadeli borç ve mevduat notlarını düşürmesine tepki gelmeye devam ediyor.

 

 

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s’in, Türkiye’nin kredi notunu ve 14 bankanın uzun vadeli borç ve mevduat notlarını düşürmesine tepki gelmeye devam ediyor. İç ve dış düşmanlar tarafından Darbeciler, PKK ve DAEŞ’ten sonra ülkeye ekonomik olarak da zarar verilmeye çalışıldığını söyleyen beyaz et sektörünün önde gelen ismi Dr. Koca’dan ekonomiye cesaret veren açıklama geldi. Koca “Korkarak üretimlerimizi azaltmayacağız, üretimlerimizi arttırarak, yeni yatırımlara imza atacağız” dedi.

dsc_0540

 

Beyaz et sektörünün öncü isimlerinden Dr. Sait Koca AİBÜ’de katıldığı seminerde ekonomiye cesaret verecek açıklamasını yaptı.

 

 

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s, Türkiye’nin kredi notunu ve ardından 14 bankanın uzun vadeli borç ve mevduat notlarını düşürmesine tepki gösteren Dr. Koca, Türkiye’ye iç ve dış düşmanlarca zarar verilmeye çalışıldığını söyledi. İç ve dış düşmanların ne kadar uğraşsalar da Türkiye’nin varlığını hiçbir zaman yok edemeyeceklerini belirten Dr. Koca, ülkeye destek olmak için üretimi arttırıp, yeni yatırımlara imza atacaklarını ifade etti.

dsc_0557
“ÜLKE ÜRETİM DÜŞERKEN BEYPİLİÇ ARTTIYOR”
2016 yılında ilk defa üretimin düşeceği tahmininde bulunduğunu söyleyen Beybiliç Genel Müdürü Koca, “Her konuşmamda, ‘Türkiye piliç eti sektörü devamlı büyüyor’ sözlerini kullanırdım, artık bundan sonra bu cümleyi kullanacağımı sanmıyorum. Tahminin yüzde 2-3’ler civarında Türkiye üretiminde gerileme olması yönünde. Beypiliç olarak ise 2014 yılında üretim artışı gerçekleştirememiştik. 2015 yılında üretimimiz azaldı ama 2016 yılında tahminimiz Türkiye’de üretim düşerken Beypiliç olarak üretimimizin daha da artacağıdır.

1970440_10154831871905062_4122584633212374094_n

 

“YENİ YATIRIMLARA İMZA ATACAĞIZ”

 

 

Darbeciler, PKK ve DAEŞ teröründen sonra iç ve dış düşmanlarca ülkenin ekonomik olarak da sıkıntıya sokulmaya çalışıldığını kaydeden Koca, ülkeye destek olmak için üretimi arttıracaklarını söyledi. Koca, “Darbeciler, PKK ve DAEŞ Türkiye’mize zarar vermek için her türlü çabayı gösteriyor. İç ve dış düşmanlarımız ne kadar uğraşsalar da Türkiye’nin varlığını hiçbir zaman yok edemeyecekler. Bizim de ülkemize katkımız, korkarak üretimlerimizi azaltmak yerine üretimlerimizi arttırmak yeni yatırımlara imza atmak olacaktır” dedi. 2015 yılının sektör açısından çok kötü bir yıl olduğunu dile getiren Sait Koca, “Pek çok olumsuz olayın üst üste gelmesi ile belki de sektör tarihindeki en kötü yılı geçirdi. Bu yıl toparlanma sürecindeki iken 15 Temmuz darbe girişiminin ardından fiyatlarımızın yüzde 15-20 gerilemesi söz konusu oldu. Bu tabi tüm dengeleri altüst etti. Böyle sıkıntılar varsa bu doğal olarak siz yetiştiricilerimizi de etkiliyor” diye konuştu.

 

dsc_0561

TAVUK YETİŞTİRİCİLERİNE EĞİTİM VERİLDİ
Sait Koca son olarak, “Sıkıntılı dönemlerden bahsettik, belki şuan kriz dönemindeyiz. Sizin de bu dönemde çok daha fazla dikkatli olmalısınız, daha çok çaba göstermeniz önemli. Bakım hizmetini düzgün yapmayan, bakımda sıkıntı çekenlerin civciv alamama olasılığının her geçen gün arttığını görüyorsunuz” açıklamalarında bulundu.

 


Yazan - 29 Eylül 2016. Kategori KÜMES HAYVANCILIĞI, HAYVANCILIK. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oy
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x