Koyun- Kuzu Sağlığı ve Beslenmesindeki Son Gelişmeler Sempozyumu 2015…


unnamed (1)

 

 

 

2014’te ülke genelinde düşük doğumlar ve kuzu ölümleri nedeniyle,ciddi mağduriyet yaşanmıştı…

 

 

Halim UTLU

 

Koyun- kuzu sağlığı ve beslenmesindeki son gelişmeler, 3.11.2015 tarihinde düzenlenen ve Uludağ Üniversitesi Veteriner Fakültesi İç Hastalıklarından Prof. Dr. Hasan Batmaz ve Beslenme Uzmanı Veteriner Hekim Erkan Şen’in konuşmacı olarak katılacağı, ulusal birsempozyumda masaya yatırılıyor..

 

Küçükbaş hayvan yetiştiricilerine dönük  ve her yıl Emek Yem tarafından düzenlenen eğitim sempozyumunun bu seneki konusu, koyun ve kuzu sağlığı olarak belirlendi.

 

Tüm yetiştiriciler sempozyuma davetli

 

Balıkesir  ve çevresinde  2014’te yoğun olarak yaşanan kuzu ölümleri üzerine, 3 Kasım’da konusu “Koyun-Kuzu Sağlığı ve Beslenmesindeki Son Gelişmeler Sempozyumu” düzenlediklerini ifade eden Emek Yem Yönetim Kurulu Üyesi Rahmi Kula, Balıkesir ve civarındeki tüm yetiştiricileri sempozyuma davet etti.

 

2014’te kuzu ölümlerinde ciddi mağduriyet yaşandı

 

Kula, geçen yıl kuzu kayıpları nedeniyle, yetiştiricilerin ciddi bir mağduriyet yaşadığını hatırlatarak “2014’te ülke genelinde düşük doğumlar ve kuzu ölümleri konusunda ciddi bir mağduriyet yaşandı. Yetiştiricilerimize yardımcı olmak için elimizden gelen desteği vermeye çalıştık. Bu yıl benzer sorunlar yaşamamak ve yetiştiriciyi bilgilendirmek için, koyun ve kuzu sağlığı konusunun işlendiği, bir sempozyum düzenledik” dedi.

 

Kurtarılacak her kuzu, yetiştirici ve ülkenin kazancı

 

Rahmi Kula “Koyun-Kuzu Sağlığı ve Beslenmesindeki Son Gelişmeler Sempozyumu” ile ilgili şu bilgileri paylaştı; “Sempozyuma sosyal sorumluluk çerçevesinde yaklaşıyoruz. Eğitim sonucu alınacak önlemler ile kurtarılacak her bir kuzu, hem yetiştiricinin, hem de ülkenin kazancınadır.

 

Sürpriz hediyeler de verilecek

 

Sempozyum, 3 Kasım’da Balkonuk Center toplantı salonunda gerçekleşecek. Uludağ Üniversitesi Veteriner Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı öğretim görevlilerinden Prof. Dr. Hasan Batmaz ve Beslenme Uzmanı Veteriner Hekim Erkan Şen konuşmacı olarak katılacak.11.00’de başlayacak.sempozyuma katılan yetiştiricilerimize, düzenlenen çekiliş ile sürpriz hediyeler de vereceğiz. Balıkesir ve civarındeki tüm yetiştiricileri bekliyoruz. ”


Yazan - 26 Ekim 2015. Kategori MANŞET, HAYVANCILIK. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x