Koyunlar Çobanlarını Donmaktan Kurtardılar!


Yaylada mahsur kalan çoban 3 gün sonra kurtarıldığında hayatta kalmasını koyunlara borçlu olduğunu anlattı
 
Malatya’da koyunlarını otlatmak için gittiği yaylada 3 gündür kardan dolayı mahsur kalan çoban ve 300 koyunu kurtarıldı. Çobanın donmamak için koyunların arasında yattığı öğrenildi.

3 gün önce koyunları alarak Kürecik Baştürk Yaylası’nda giden 51 yaşındaki çoban Hüseyin Turan’dan haber alınamayınca yakınları durumu jandarmaya bildirdi. Bölgede yoğun kar yağışı ve tipinin olması nedeniyle çobanın yaylada mahsur kalmış olabileceğini düşünen jandarma, sağlık ekipleri ile birlikte Baştürk yaylasına giderek çalışma başlattı. Sabah başlayan arama çalışmalarında 25 kilometrelik alan taranarak gece geç saatlerde çoban Hüseyin Turan bir barınakta koyunları ile birlikte bulundu.

Sağlık ekiplerinin hemen müdahale ettiği çoban Hüseyin Turan’ın sağlık durumunun iyi olduğu ve 3 gün boyunda donmamak için koyunlarla birlikte yattığı öğrenildi. İş makinelerinin yardımı ile çoban ve koyunları mahsur kaldığı yayladan getirildi. Kendisini kurtaran görevlilere teşekkür eden Turan ´3 gün boyunca çok zorluk çektim. Telefonum olmadığı için kimseye de haber veremedim. Çocuklarım benden haber alamayınca Jandarma’ya haber vermiş onlar da sağ olsun gelip beni buldular yoksa donarak ölecektim. Soğukta donmamak için eski baraka vardı, bende koyunların içine girip yattım. Emeği gecen herkese teşekkür ediyorum´ dedi.

DİĞER HABERLER
70. Olağan Genel Kurul toplantısı

13 Aralık 2010. 10:53
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x