Küçükbaş hayvan otlatan orman köylüsüne neden termos dağıtıldı?


orman-isletmesinden-cobanlara-termos-3645112_o
Zonguldak Orman Bölge Müdürlüğü, çobanların ormanda ateş yakmadan çay içebilmeleri için termos dağıttı.
Orman Bölge Müdürlüğü tarafından 2013 yılında Or-Köy kredisi ile koyun dağıtılan orman köylülerine termos, tişört, şapka ve çeşitli hediyeler dağıtıldı. Beycuma beldesinde yapılan törene Orman Bölge Müdürü Musa Çelebi, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Necmi Çelik, İl Genel Meclisi Başkanı İsmail Terzi, Beycuma Belediye Başkanı Vural Kundakçıoğlu, Zonguldak Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Aziz Karakurt, Orman Bölge Müdür Yardımcısı Nizamettin Ören, Başmühendis Mehmet Başkan, Şube Müdürleri Faruk Bayraktaroğlu, Mehmet Pınar, Orman İşletme Müdürü Hüseyin Albayrak ve orman köylüleri katıldı.
Beycuma belde merkezindeki bir kahvehanede düzenlenen programda konuşan Orman Bölge Müdürü Çelebi, 2013 yılında bölge müdürlüğü olarak orman köylüsüne 5,5 milyon TL kredi dağıttıklarını, 2014’te kredi miktarını daha da arttıracaklarını belirtti. Çelebi, “Biz orman köylümüzün bulunduğu yerde kalkınmalarını sağlamak istiyoruz. Bu kapsamda çeşitli faaliyetler yaparak orman köylümüze destek vermeye çalışıyoruz. Ayrıca sizlerin problemlerini dinlemek için buraya geldik. Gelirken de çobanlarımızın ormanda ateş yakmak zorunda kalmaması için termus getirdik.” dedi.
İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Nemci Çelik, yapılan çalışmaların orman köylüsü için önemine değindi.
Zonguldak Damızlık Koyun Keçi Yetiştiriciler Birliği Başkanı Aziz Karakurt ise 50 kişiye büyükbaş, 80 çiftçiye ise küçükbaş hayvan verildiğini kaydetti.
Programa ev sahipliği yapan İl Genel Meclisi Başkanı İsmail Terzi de şunları söyledi: “10 yıl önce devlet kapısından dönerken şimdi devletin bürokratları sizlere sunduğu hizmet hakkında bilgi vermek için ayağınıza geliyor. Eğer bu güzel hizmetlerle köylerimizi cazip kılarsak göç sıkıntısı da kalmaz. Or-Köy imkanlarından daha fazla faydalanmak gerektiğini düşünüyorum. Bizleri onurlandıran Orman Bölge ve İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’ne teşekkür ediyorum.”
ORMAN KÖYLÜSÜ PAZAR YERİ İSTEDİ
Bu toplantıda ayrıca Orman Bölge Müdürlüğü ve Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile ilgili problemler dinlendi. Hediyeler için yetkililere teşekkür eden vatandaşlar, küçükbaş hayvancılığın daha çok yaygınlaşması için pazar yeri ihtiyacını dile getirdi.
Daha sonra orman köylülerine termos, tişört, şapka, not defteri ve kalem gibi hediyeler verildi.

DİĞER HABERLER
İhracatçılar Hürrem ve Kanuni ile atılım peşinde

CİHAN


5 Ocak 2014. 12:49
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x