Kümeslerin Yenilenmesi İçin Hibe Desteği Sağlanacak


 

Bolu İli Kanatlı Hayvan Eti Üreticileri Birliği Bolu İl Başkanı Demiröz: “Çok yakın bir zamanda, ruhsat şartı aranmaksızın, işletme tescili olan ve aktif durumdaki kümeslere hibe desteği verilecek”

 

 

BOLU (AA) – Bolu İli Kanatlı Hayvan Eti Üreticileri Birliği Başkanı Mehmet Demiröz, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı nezdinde yaptıkları görüşmeler sonucunda kümes hayvanları sektörüne sağlanan desteklerin yenilenmesi kararı alındığını belirterek, çok yakın bir zamanda, ruhsat şartı aranmaksızın, işletme tescili olan ve aktif durumdaki kümeslere hibe desteği verileceğini bildirdi.

 

Demiröz, yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye’deki beyaz et üretiminin yüzde 30’unun Bolu’da gerçekleştirildiğini belirtti.

 

Birlik olarak Bolu ilinde sektör temsilcilerinin sorunlarını gidermeye ve genel olarak sektörün eksiklik ve ihtiyaçlarının değerlendirilmesine gayret gösterdiklerini ifade eden Demiröz, şunları kaydetti:

 

“Hükümet ile görüşmelerimizde bu sorumluluk ile hareket ettik ve tüm sektörün yüzünü güldürecek sonuçlara ulaştık. Bakanlık nezdinde, mevcut üreticilerin eskiyen kümes ve ekipmanlarının yenilenmesi, ihtiyaç duyulan revizyon ve rehabilitasyonların yapılabilmesi için hibelerin yenilenmesi kararı alındı. Çok yakın bir zamanda, ruhsat şartı aranmaksızın, işletme tescili olan ve aktif durumdaki kümeslere hibe desteği verilecek.”

 

Demiröz, hibe desteğinin, yeni kümeslerin kurulması için değil, mevcut kümeslerin rehabilitasyonu için verileceğini vurgulayarak, “Üreticilerimizin maliyetlerinin düşürülmesi konusunda bakanlıklar ve sektör temsilcileri ile temaslarımız devam ediyor. Kanatlı hayvan eti üreticilerinin bu süreçte bizlere vereceği destek çok önemli.” ifadelerini kullandı.

 

 


Yazan - 6 Eylül 2017. Kategori MANŞET, KÜMES HAYVANCILIĞI, HAYVANCILIK. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x