Kumkapı’da 5 bin kişi balık ekmeğe koştu


Geleneksel Tarihi Yarımada Balık Festivali yapıldı

Fatih Belediyesi ile Kumkapı Turistik Restoranları ve Esnafları Dayanışma Derneği’nin (KUMDER) işbirliğiyle bu sene sekizincisi yapılan Geleneksel Tarihi Yarımada Balık Festivali Kumkapı Meydanı’nda yapıldı. Yaklaşık 5 bin kişiye balık ekmeğin dağıtıldığı festival renkli görüntülere sahne oldu. KUMDER Başkanı Kemal Duranoğlu, Başkan Mustafa Demir’in göreve geldiği günden beri Kumkapı esnafına büyük destek verdiğini ve bu festival ile de bölgenin yerli ve yabancılara tanıtımına katkıda bulunduğunu ifade etti.

Festivalin asıl amacının, halkta balıkçılık konusunda bir bilinç oluşturmak, halkı denizle buluşturmak olduğunu ifade eden Fatih Belediye Başkanı Demir ise, Kumkapı’da mevcut olan potansiyeli de artırmak istediklerini anlattı. Festivalle ilgili olarak esnafa da teşekkür eden Başkan Demir, 1 Eylül’le başlayan balık mevsiminin hepsine hayırlı ve bol kazançlı olmasını diledi.

İki başkan daha sonra mangalların başına geçti. Pişirdiği ızgara balıkları ekmek arasına koyarak sıraya giren vatandaşlara tek tek dağıttı. Festivalde, minikler de Karadeniz yöresi halk oyunları gösterileriyle ve kolbastı oyunuyla programı izleyen vatandaşlardan büyük alkış aldı.

 


Yazan - 18 Eylül 2011. Kategori GIDA, ET VE ET ÜRÜNLERİ. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x