Küpe sorununu kaldıracağız


idtags

 

 

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, küpe sorununun ortadan kaldırılacağını söyledi. Küpeyle ilgili ciddi oluşmuş cezalar bulunduğunu dile getiren Çelik, bunların hepsinin affedileceğini kaydetti.

 

 

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan GAP Su-KAY Su Sporları tesisinin açılış töreninde katılan Bakan Faruk Çelik, hayvancılıkla uğraşanların yaşadıkları küpe sorunun çözüleceğini belirterek, şunları kaydetti: “Hayvancılık yapan kardeşlerimize de hayvancılık işletmeleri olan kardeşlerimizle ilgili küpe sorununu ortadan kaldırıyoruz, küpeyle ilgili ciddi oluşmuş cezalar var, bunların hepsini affediyoruz, her hayvan kayıtlı hale getirilecek”

 

 

1206201439529ICB8M

 

 

ÇİFTÇİYİ ELEKTRİKLİ SULAMADAN KURTARACAĞIZ

 

Diğer yandan çiftçiyi elektrikli sulamaya mahkum eden anlayıştan mutlaka kurtaracaklarını ifade eden Çelik, “Sulama meselesini bir 1-2 yıl içerisine Allah’ın izniyle inşallah kökten çözeceğiz. Sizleri elektrikli sulamaya mahkum edecek anlayıştan mutlaka çiftçimizi çıkaracağız. Göreceksiniz ki bir taraftan sulama kanalları bir taraftan toplulaştırmalar bittiği zaman çiftçimizin verimliliğinde de büyük artış olacak” dedi.


Yazan - 6 Temmuz 2016. Kategori MANŞET, HAYVANCILIK. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oy
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x