Kurban yakalama timleri mesaiye hazır


122665

 

 

 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Veteriner Hizmetleri Müdürlüğü, Anadolu ve Avrupa yakasında oluşturduğu 3’er ekiple kaçan kurbanlara anında müdahale edecek

 

 

 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Veteriner Hizmetleri Müdürlüğü, Kurban Bayramı dolayısıyla Anadolu ve Avrupa yakasında 3’er “kurban yakalama timi” oluşturdu.

 

 

 

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, kurban hizmetlerinin sevk, kontrol, idari, hayvan refahı gibi konularda hizmet veren müdürlük, personelini, kaçan kurbanların yakalanması konusunda eğitiyor.

 

 

 

Veteriner Hekim Abdullah Akın, derslerde, kaçan kurbanlıklara müdahale eden personelin neler yapması gerektiğine ve anestezi ilaçlarına dair eğitim verildiğini belirterek, müdahale esnasında kullanılan ilaçların kurbanlıklara zarar vermediğinin altını çizdi.

 

 

 

Akın, Anadolu yakasında 3, Avrupa yakasında 3 ekip kurulduğunu kaydederek, ekiplerin bayram boyunca vatandaşlara hizmet vereceğini bildirdi.

 

 

 

Vatandaşlar, kaçan kurbanlarının yakalanması için Alo 153’ü arayabilecek.

 

AA

 


Yazan - 6 Eylül 2015. Kategori MANŞET, HAYVANCILIK. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x