Kurbanlıkta rekabet kızıştı


İster kredi kartına 12 taksitle alın, ister eve teslim olsun! Müşteri kazanmak için her yolu deniyorlar!

Yaklaşan Kurban Bayramı öncesi hazırlıklarını tamamlayan hayvan üreticileri, besi çiftlikleri ve marketler, kredi kartına 12 ay taksit, yerinde kesim, internetten sipariş ve eve teslim gibi farklı hizmetlerle müşteri çekmeye çalışıyor.

Kurban Bayramı’na az bir süre kala Kurban pazarları ve besi çiftliklerinde hareketlilik artarken, pazar pazar gezmek istemeyen vatandaşlar da internette gezinti yaparak bütçesine uygun kurbanlığı bulmaya çalışıyor.

Kızışan rekabet ortamında hayvan üreticileri, besi çiftlikleri ve marketler de kredi kartına taksit, yerinde kesim ve evlere paket servis gibi hizmetlerle müşteri çekmeye çalışıyor.

Konya’da faaliyet gösteren Salihoğulları Besi Çiftliği sahibi Ayhan Esen, yaptığı açıklamada, 2004 yılından bu yana faaliyet gösterdikleri sektörde müşterilerine kredi kartına 4 taksit, yerinde kesim ve eti hisselere ayırma hizmeti verdiklerini söyledi.

Gelen müşterilerin kredi kartına taksit uygulamasına büyük ilgi gösterdiğini ifade eden Esen, ”Vatandaşların 6-7 bin liralık büyükbaş hayvan almaya bütçeleri yetmediği ve nakit ödeyemeyecekleri için taksit seçeneklerine yöneliyor. Biz de bu durumda istedikleri büyükbaş hayvanları 4 taksitle kredi kartıyla satışını yapıyoruz. Ayrıca, kredi kartlarının verdiği ek taksitler oluyor. Toplamda 12 aya varan taksitlerle vatandaşlar kurbanlıklarını alabiliyor” dedi.

DİĞER HABERLER
Ramazan öncesi önemli ET UYARISI

Dini açıdan çekincesi olan vatandaşların da olduğunu anlatan Esen, bu vatandaşlara da aynı fiyattan 4 taksit yaptıklarını bildirdi.

Ayhan, kredi kartı sayesinde işlerinin büyük ölçüde arttığını dile getirerek, vatandaşlara ayrıca yerinde kesim, eti parçalara ayırma gibi hizmetler de verdiklerini bildirdi.

MARKETLERDE REKABET

AA muhabirinin derlediği bilgilere göre, hazırlıklarını tamamlayan marketlerde de kurban satışları başladı.

Bayramın ilk ve ikinci günü kesimlerin gerçekleştirildiği Migros’ta Koç için 2 but, 2 kol, 2 kafes, 1 gerdan ve 1 böbrek yatağı şeklinde; dana hisse için 7 eşit hisse olarak hazırlandıktan sonra poşetlenerek kolileniyor.

Kurbanlık koçlar bayramın 2. ya da 3. günü, dana hisseler ise bayramın 3. ya da 4. günü 14:00-22:00 saatleri arasında İstanbul, Ankara ve İzmir Büyükşehir Belediyesi sınırları içinde istenilen adrese teslim ediliyor.

Migros’ta kredi kartına 12 aya varan taksit imkanlarıyla adrese teslim 12-14 kiloluk koçlar 575 liradan, adrese teslim 16-18 kiloluk koçlar 675 liradan, adrese teslim büyükbaş hayvanın kemiksiz 16-18 kilogramlık 1/7 hissesi ise 695 liradan satılıyor.

Vatandaşlar, Migros’ta kurban siparişlerini internet adresinden, müşteri hizmetleri hattından veya Migros Grubu mağazalarından verebiliyor.

Real’de ise küçükbaş kurbanlıklar 10 parçaya ayrılıp 2 adet kemikli but, 2 adet kemikli kol, 2 adet kafes, 1 adet fleto, 1 adet kemikli gerdan, 1 adet ciğer takımı, 1 adet kuyruk yağı olacak şekilde parçalanıp koli içerisinde bayramın 2. gününden itibaren teslim edilecek.

DİĞER HABERLER
Nestlé Duyurusu

Real’de koli şeklinde paketlenen küçükbaş ve büyükbaş kurbanlıkların fiyatları şöyle:

Küçükbaş kurban koli (adet) yaklaşık 18 kg et: 670 Lira

(1/7) Hisse büyükbaş kurban koli (adet) yaklaşık 20 kg et: 670 Lira

(1/5) Hisse büyükbaş kurban koli (adet) yaklaşık 28 kg et: 938 Lira

CarrefourSA’da ise seçilen kurbanlıkların kilosuna göre satış yapılıyor. Dana ve Karaman’ın kilosu 14,90, kıvırcık ise 15,50 liradan satılıyor.

Kesimlerin bayramın 1, 2 ve 3. günlerinin yapıldığı CarrefourSA’da satın alınan kurbanlıkların verilen emanet fişinde kesim tarihi ve saati bulunuyor.

 


26 Ekim 2011. 19:40
0 0 Oylar
Okuyucu puanı:
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x