Lahmacun fırınını motosiklete bindirdi

19 Mayıs 2013. 14:31

225673
Irak’ın kuzeyindeki Erbil şehrinde bir vatandaş, 3 tekerlekli motosiklet üzerine kurduğu fırınla lahmacun pişirerek geçimini sağlıyor.
Erbil şehir merkezindeki büyük pazarda dikkatleri çeken motosiklet üzerindeki lahmacun fırını, vatandaşlardan ve çevre esnaftan ilgi görüyor.
İcat ettiği ilginç düzenekle motosiklet üzerinde lahmacun pişiren İvan Sido, insanların önce çok şaşırdığını sonra da meraklarını gidermek için lahmacun yediğini söyledi.
Erbil’de mülteci olarak yaşayan Suriye vatandaşı İvan Sido, ülkesinde yaşanan olaylar nedeniyle bölgeye kaçtıklarını ve geçimlerini sağlamak için böyle bir icat yaptığını anlattı.
Özel topraktan, el yapımı bir fırın yaptığını belirten Sido, yaptığı düzenek üzerine toprak fırını yerleştirip onu da bir tüpe bağladığını ve lahmacunları pişirdiğini ifade etti.
Özelikle kalabalık alanları seçtiğini belirten Sido,
“Motorla istediğim yere gidip kuruluyorum. Sonra fırınımı ısıtıp hamurumu açıyorum. Lahmacunları, ısınan fırına atıp pişirdikten sonra satıyorum. Müşteriler güneşten etkilenmesin diye de şemsiye açıyorum. Bu icadım halkın çok dikkatini çekiyor. Sırf insanlar meraktan gelip bir lahmacun yeyip gidiyor. Bazen de buradaki esnaf ve seyyar satıcılara sıcak sıcak lahmacun hizmeti veriyorum.” dedi.
trthaber

Diğer Haberler:
“Hayatın Kaynağı Yumurta”Ödüllü Resim Yarışması Düzenlendi…
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x