Lanet olası terör


teror3

 

 

 

Veteriner Dr. H.Yalçın KÖKSAL

Veteriner Hekimler Derneği Genel Sekreteri 

 

 

Lanet olası terörle gençlik yıllarımızda tanışmıştık.O dönemde gençler üzerinde ,özellikle üniversite gençliği üzerinde oynanan oyunlar vardı.

 

Bizler gençliğin atılganlığı ile oynanan oyunların farkında değildik.Gençlik sağcı ve solcu diye ikiye bölünmüş ve birbirlerine karşı sonsuz bir kin duymaları sağlanmıştı.

 

Sağcılara faşist,solculara komünist deniliyor ve her gün cepheleşme keskin sınırlara ulaştırılarak düşmanlık körükleniyordu.

 

Ülke bütünlüğü ve birlikteliğini tesis etmek ve korumakla yükümlü olanlar ise her gün giderek tırmanan düşmanlığın seyircisi oluyordu.

 

Hatta şahsi ve siyasi ikballeri uğruna gençlik üzerinden pirim toplamaya çalışıyorlardı.Böylelikle sokaklar dahi iki ayrı gurup tarafından sahipleniliyor ve o sokak veya bölgeye diğer gurupların girmesi önleniyordu.

 

Sağcı gurupların hakim olduğu fakültelere solcular,solcuların hakim olduğu fakültelere ise sağcılar giremiyorlardı.Hatta bu kısıtlamalar bazen 2-3 yıl bile sürebiliyordu.

 

Gençlik birbirlerine kırdırılıyor eğitimin aksaması hiç sorun yapılmıyor,öğretim üyelerinin dahi can güvenliği kalmadığı için derslere giremediği görülüyordu.

 

Bu tablo yıllar boyu sürdü,ülke kan gölü haline geldi,ülkede sıkıyönetim ilan edildi ama heyhat kan akışı bir türlü durdurulamıyordu.

 

Ta ki 12 Eylül 1980 askeri darbesine kadar bu manzara devam etti.Fakat o da ne 12 Eylül günü akan kan durdu,asker duruma hakim olmuştu.Pekiyi ama zaten ülke genelinde sıkıyönetim kanunları uygulanıyor ve asker güvenlik ve huzurun tesisi için yetkili değimliydi?

 

Acaba 12 Eylülden önceki olaylara bilerek mi seyirci kalınmış ve halkın askeri darbeyi beklemesi mi sağlanmak amacı mı güdülmüştü.

 

Bu gün yine terör ülkemizde kol gezerken, 7 Haziran öncesi bazı bireysel terör olayları (kesinlikle hiç birini küçümsediğim gibi bir anlam çıkartılmasın  terörün küçüğü büyüğü olmaz hepsini tüm benliğimle kınıyorum) varken ve halk  ülkede tek parti rejimine hayır,koalisyona evet demişken halkın bu tercihi hiçe sayılarak ülkemizde çözüm bekleyen son derece önemli sorunlar hiçe sayılarak  tekrar seçim dayatmasına gidildi.Haziran seçimlerinin ardında meydana gelen suikast,bombalama ve işlenen cinayetleri görünce geçmişi hatırladığımda acaba yine aynı oyunlar mı oynanıyor ve halkı bıktırarak “yahu bu ülkede ancak tek partili yönetimle huzur ve sükunet sağlanabilir” imajı mı yaratılmaya çalışılıyor diye düşünmekten kendimi alamıyorum.

 

Şimdiki tehlike 80 öncesinden daha büyük çünkü,bu kez büyük halk kitleleri düşmanlaştırılıyor,işte bu tehlikeyi görerek bu oyunlara düşmemek ve gençlerimizin hayatlarının baharında bu yaşamdan kopartılmaması için hepimizin üstümüze düşen görevlerin bilincinde hareket ederek oyunlarda piyon olmamamız son derece önemlidir.

 

Tüm şehitlerimize rahmet analarına,babalarına sabır dilerken tüm varlığımla haykırıyorum

 

“YETER ARTIK BAŞIMIZ DEĞİL GENÇLERİMİZ SAĞ OLSUN”   

 

 

 


Yazan - 7 Eylül 2015. Kategori MANŞET, H.Yalçın KÖKSAL, SİYASET. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x