Lely, robotik süt sağımının 25. yılını kutluyor


 

Lely, robotik süt sağımının 25. yılını kutluyor

 

Tam 25 yıl önce Lely Astronaut süt sağım robotu ile ilk süt sağımı yapıldı.  Dünya çapında süt sığırcılığı işletmelerinde otomasyon için önemli bir adım atılmış oldu. Bu, bir nesil süt sığırcılığı çiftçilerinin bu otomasyon ile büyüdüğü anlamına da geliyor. ’Nesiller Boyu Kutlama’ sloganı ile 25. yıla özel bir kampanya başlatan Lely, bu dönüm noktasını aralarında Türkiye’nin de bulunduğu çok sayıda ülkede süt sığırcılığı yapan çiftçilere sağlayacağı katkılarla kutlamak istiyor. Yeni bir Astronaut süt sağım robotu satın alanların seçecekleri paketlerde özel indirimlerden faydalanacağı kampanya 31 Aralık 2017 tarihine kadar sürecek.

 

Nesiller Boyu Kutlama

Her nesil, kendisine özgü çeşitli zorluklar yaşar ve bunlarla başa çıkmak için yeni bakış açıları ve deneyimler kazanır. Bu durum, geçtiğimiz yıllarda modern işletme yöneticileri haline gelen süt sığırcılığı çiftçileri için de geçerli olduğunu belirten Lely, muhafaza edilmesi gereken ve yenilenmesi gereken şeyler arasında bir denge kurmak önemlidir diyor. Her neslin karşılaştığı zorluklar aynı zamanda Lely’nin yenilikleri ile odaklandığı noktaları temsil ediyor.

 

’Nesiller Boyu Kutlama’ teması kapsamında şirket, gelecekle ilgili olarak farklı nesillerden süt sığırcılığı çiftçileri arasında bir iletişim başlattı. Bu iletişimin ilki, 25 yıl önce çocuklarıyla birlikte ilk kez süt sağım robotuyla çalışmaya başlayan iki çiftçinin katılımı ile 14 Eylül’de Hollanda’da gerçekleşti. Bu özel etkinlik esnasında, farklı nesilleri temsil eden süt sığırcılığı çiftçileri, oğullar/kızlar ve babalar/anneler, işlerinin geleceği ve yeni nesillere neler getireceği konusunda Lely ve birbirleriyle fikirlerini paylaştılar. Lely bu iletişimi farklı yollarla sürdürecek ve süt sığırcılığı yapan çiftçilerle çiftliklerinin geleceğini tartışacak.

 

İlk müşterilerine yeni süt sağım robotu

Lely, 25 yıl önce ilk Lely süt sağım robotunu kullanmaya başlayan van den Berg ailesine ilgili etkinlikte yeni, dördüncü nesil bir Astronaut A4 teslim etti. İşletme sahibi Ad van den Berg: “Lely süt sağım robotunu ilk kullananlar çiftçiler biziz. Verimlilik açısından bize ve işletmemize çok şey kattı ve gerçekten dikkatimizi vermemiz gereken şeylere harcamak için daha fazla zaman kazanmamızı sağladı. Bu en yeni süt sağım robotuyla gurur duyuyoruz ve sağlıklı bir işletme operasyonuyla çiftliğimizdeki yeni nesillere de yardımcı olacağından eminiz” dedi.

 

  1. Yıl Kampanyası

Lely, çiftlikleri için seçimler yapmak konusunda süt sığırcılığı çiftçilerini destekliyor. Bir çiftçi, Lely Astronaut’u ve tamamlayıcı paketlerini satın alarak, serbest sürü hareketi ile birlikte verimli bir işletme operasyonu için 25 yıllık bilgi birikimi ve uzmanlıktan da faydalanıyor.

 

Robotik süt sağımının 25. yılını kutlamak için, 31 Aralık 2017 tarihine kadar, yeni bir Astronaut süt sağım robotu satın alanlar seçecekleri paketlerde özel indirim kazanacak. Bu sayede Lely, aralarında Türkiye’nin de bulunduğu çok sayıda ülkede süt sığırcılığı çiftçilerine gelecekleri, kendileri ve yeni nesiller için destek olmayı hedefliyor.

 

 

 

 

 

 

Lely Group Hakkında 

1948 yılında kurulan Lely, tarım sektöründe uzun vadeli, keyifli ve karlı bir gelecek için çalışmaktadır. Lely, süt sığırcılığı sektörünün düşük enerjiyle çalışmasını sağlayan konseptler geliştirmektedir. Danışmanlıktan yaptıkları seçimleri gerçekleştirmelerine kadar, müşterilerimize yenilikçi çözümler sunmak konusunda her gün çalışanlarımıza ilham veriyoruz. Lely, otomatik sağım sistemleri satışı ve servisi konusunda yıllardır lider bir firmadır. Lely Group, altmışın üzerinde ülkede faaliyet göstermektedir ve yaklaşık 2.000 kişiyi istihdam etmektedir.

 

 


Yazan - 19 Eylül 2017. Kategori MANŞET, HAYVANCILIK. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x