Lezita Ürünleri Kantinlerde


Türkiye’nin lider sanayi kuruluşlarından Abalıoğlu Grubu bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Lezita, öğrencilere yönelik ürünlerini bir araya getirdiği “Lezita Kantin” markasıyla sağlıklı nesiller yetişmesine katkı sağlayacak. “Lezita Kantin” ürün grubu, Milli Eğitim Bakanlığı’nın okullarda sağlıklı beslenme programı kapsamında devreye aldığı okul kantinleri genelgesine uygun olarak hazırlandı. Öğrenciler, Lezita’nın sağlıklı ve hijyenik şartlarda hazırlanan “piliç schnitzel”, “piliç kasap köfte”, “piliç hamburger”, “piliç nugget” ürünlerini ders aralarında güvenle ve keyifle tüketebilecek.

 

Sektörün en büyük ve en modern et entegre tesisine sahip olan Lezita, hem sağlıklı hem lezzetli ürünleriyle okul kantinlerindeki yerini aldı. Zengin ürün çeşitliliğiyle tüketicilere çok sayıda lezzet seçeneği sunan Lezita, ilk ve orta öğretim öğrencileri için “piliç schnitzel”, “piliç kasap köfte”, “piliç hamburger”, “piliç nugget” ürünlerinin yer aldığı “Lezita Kantin” grubunu hazırladı.

 

 

“Lezita Kantin” ürün grubu, Milli Eğitim Bakanlığı’nın obezite tehdidine karşı düzenlenen okul kantinleri genelgesine uygun olarak hazırlandı. Yetersiz ve dengesiz beslenme alışkanlıklarının önüne geçmeyi hedefleyen genel kapsamında, hijyen kuralları ve gıda değerlerine sınırlamalar getirildi.

 

 

“Lezita Kantin” ürünleri genelgedeki başlıca kriterler olan “enerji”, “doymuş yağ” ve “sodyum” içeriğinde gerekli sınırlamaları yerine getirerek öğrencilere sağlıklı lezzetler sunuyor. Lezita’nın besin değeri yüksek fakat kalorisi düşük olan “piliç schnitzel”, “piliç kasap köfte”, “piliç hamburger”, “piliç nugget” ürünleri kantinlerde güvenle tüketilebilecek. Öğrenciler çok sevdikleri lezzetlerle teneffüslerin tadını çıkaracak.

 

 

 

 

 

 


Yazan - 16 Eylül 2017. Kategori MANŞET, GIDA, SAĞLIK. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x