Liderler oylarını kullandılar


5635e14acbbf34081871c9ce

 

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan oyunu kullandı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, milli iradenin ortaya koyacağı tavra milletçe, hep birlikte saygı duyulması gerektiğini belirterek, “Demokrasi yolunda Türkiye çok büyük mesafeler katetti ve almış olduğu bu mesafeyi bugünkü seçimle bir kez daha perçinleyecektir” dedi.

Üsküdar Kısıklı’daki konutundan çıkan Erdoğan, saat 12.22’de eşi Emine, kızı Sümeyye Erdoğan ile oylarını kullanacakları Saffet Çebi Ortaokuluna geldi.

Burada okulun bahçesini dolduran vatandaşlar, Erdoğan’ı alkışlarla karşıladı.

Ailesiyle “3268” numaralı sandığın bulunduğu sınıfa giren ve burada sandık görevlileriyle tek tek tokalaşan Erdoğan, gerekli kontrolün yapılması için kimliğini verdi.

Görevlinin oy kullanma işlemine ilişkin kısa bilgi vermesinin ardından Erdoğan, kabine girdi. Emine ve Sümeyye Erdoğan da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın oyunu kullanmasının ardından aynı kabinde oy verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın oy kullandığı “3268” numaralı sandıkta 368 seçmen vatandaşlık görevini yerine getirecek.

Erdoğan, seçmen listesinde 239, eşi Emine Erdoğan da 238. sırada yer aldı.

Bu arada, Erdoğan’a AK Parti İstanbul milletvekili adayı İsmail Kahraman da eşlik etti.

“Vatandaşlarımız bunun tercihini yapacaktır”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, oy kullandıktan sonra basın mensuplarına yaptığı açıklamada, seçimlerin millet ve ülke için hayırlı olmasını dileyerek, bugün yaklaşık 54 milyon vatandaşın sandıklara gittiğini söyledi.

Erdoğan, şunları kaydetti:

“7 Haziran seçiminden sonra tabii sandıklardan istikrar çıkmayınca, sandıklardan rahat oluşacak bir hükümet çıkmayınca böyle bir seçime gitme zarureti doğdu. Bugün yapılacak olan seçim inanıyorum ki istikrarın milletimiz için, ülkemiz için ne kadar hayırlı olduğu ortadaydı. Bugün vatandaşlarımız bunun tercihini yapacaktır. Milli iradenin ortaya koyacağı tavra da milletçe hep birlikte saygı duymamız gerekecek. Demokrasi yolunda Türkiye çok büyük mesafeler katetti ve almış olduğu bu mesafeyi bugünkü seçimle bir kez daha perçinleyecektir.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, vatandaşların kullanacağı oyların hayırlı olmasını temenni ederek, “Hepsine sevgi ve saygılarımı sunarken, bu yolda tabii şu anda emeği olan Yüksek Seçim Kurulumuz başta olmak üzere, il, ilçe seçim kurulları, sandık kurullarında görev alan tüm arkadaşlarımıza da başarılar diliyorum” diye konuştu.

Erdoğan seçim sonuçlarını İstanbul’dan takip edeceğini de sözlerine ekledi.

Açıklamasının ardından oy kullandığı okulun bahçesinde bir süre vatandaşlarla sohbet eden Erdoğan, bir vatandaşın yanında getirdiği Çaykur Rize Spor formasını imzaladı.

Erdoğan, daha sonra vatandaşların tezahüratları eşliğinde okuldan ayrıldı.

Bu arada, Bilal Erdoğan ile eşi de sabah saatlerinde Cumhurbaşkanı Erdoğan ile aynı sandıkta oy kullandı.

 

493344

 

 

Başbakan Davutoğlu oyunu kullandı
Başbakan Ahmet Davutoğlu, 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi için Konya’da Şükrü Doruk Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde oyunu kullandı.

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun eşi Sare Davutoğlu, milletvekili genel seçimi için oyunu Ankara’da Çankaya İlkokulunda kullandı.

Okula, saat 08.50’de gelen Davutoğlu, nüfus cüzdanını görevlilerin kontrol etmesinin ardından 1164 numaralı sandıkta oyunu kullandı. Sare Davutoğlu ile okula gelen oğlu Mehmet Davutoğlu da aynı sandıkta oyunu kullandı.

Sare Davutoğlu, oyunu kullanırken “Hayırlı olsun” temennisinde bulundu.

Vatandaşlarla selamlaşan Davutoğlu, daha sonra gazetecilere, “Sükunetle yeni bir seçimi inşallah milletçe gerçekleştiririz. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.

 

070620151332414249337_2

 

MHP Lideri Bahçeli, oyunu kullandı
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Çankaya Anıttepe Ortaokulu’nda oyunu kullandı.

MHP Genel Başkanı Bahçeli, sabah ilk önce parti genel merkezine gitti. Bahçeli buradan oyunu kullanacağı Anıttepe Ortaokulu’na geçti.

1310 nolu sandıkta oyunu kullanan Bahçeli, kısa bir konuşma yaptı. Bahçeli, “Milletimizin yüksek katılımıyla bu seçimin gerçekleştirilmesini temenni ediyorum.

Seçimin milletimize, siyasi partilere, onların değerli dairyland hayırlı uğurlu olmasını Allah’tan niyaz ediyorum. İnşallah bu seçim milletimizin geleceği açısından bir dönüm noktası olacağını düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.
Bahçeli, oyunu kullanmasının ardından seçim sonuçlarını takip edeceği MHP Genel Merkezi’ne döndü.

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, “Memleketin huzura, istikrara ihtiyacı var. İnşallah hayırlı olur her şey” dedi.

Oyunu kullanmak için Beykoz Çubuklu İlköğretim Okuluna gelen Gül, burada vatandaşlarla bir süre sohbet etti.

Daha sonra, 1137 numaralı sandığın bulunduğu sınıfa geçen Gül, oy pusulasının olduğu zarfı sandığa atarken, “Hayırlı olsun” dedi.

 

yilmaz

 

 

TBMM Başkanı İsmet Yılmaz

 

TBMM Başkanı İsmet Yılmaz, “Bir bayram şenliği içerisinde seçim devam ediyor. İnşallah, huzur içerisinde de tamamlanır” dedi.

Yılmaz, Sivas Fevzipaşa İlkokulu’ndaki 1278 numaralı sandıkta oyunu kullandı.

Oyunu kullandıktan sonra basın mensuplarına açıklamada bulunan Yılmaz, 1 Kasım seçiminin Sivas’a ve ülkeye hayırlı olmasını diledi.

 

 

selahattin(1)

 

 

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş

 

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, sandıklardan, barışa ve huzura dair büyük bir umudun çıkmasını temenni ettiğini söyledi.

Demirtaş, 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi için oyunu Sultanbeyli Mevlana Ortaokulunda kullandı.

Görevlilerin nüfus cüzdanını kontrol etmesinin ardından Demirtaş, “1114” numaralı sandıkta oy verdi.

 

 

HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ

 

544655c2f630991120ba77ef

 

 

HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, Van’ın Tuşba ilçesine bağlı Topaktaş mahallesinde bulunan ilkokuldaki 1248 numaralı sandıkta oyunu kullandı, vatandaşlarla sohbet etti.

Yüksekdağ, oy verme işlemini tamamladıktan sonra okul bahçesinde kendisini bekleyen mahalle sakinleriyle sohbet edip fotoğraf da çektirdi.


Yazan - 1 Kasım 2015. Kategori MANŞET, Uncategorized, SİYASET. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x