‘Likit Yumurta’ İşi Tutmadı Unakıtan Oğlunu Anlattı


Rabbim dur dedi: “Bakan olsaydım kalp krizi geçirebilirdim. Vekilliğe aday değilim”
 
 Eski Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, oğlu Abdullah Unakıtan’ın, “ucuz, hijyenik, taşınması kolay, kırılma zahmeti olmayan, mutfağı kirletmeyen” sloganıyla üretmeye başladığı likit yumurtanın market raflarında tutmadığını, tüketiciden yeterli ilgiyi görmediğini söyledi.

Geçirdiği by-pass ameliyatının ardından Maliye Bakanlığı’ndan ayrılan Unakıtan, pazar günü, 2011 bütçesinin tümünün oylaması için geldiği TBMM’de milletvekili arkadaşlarıyla hasret giderdi. Bakanlıktan ayrıldıktan sonra hiçbir gazete ve televizyona röportaj vermeme kararı aldığını belirten Unakıtan, günlerini İstanbul’daki evinde ve oğlunun işyerinde kendisi için ayrılan ofiste geçirdiğini söyledi. Unakıtan, öğrencilerin eylemleri dolayısıyla son zamanlarda siyasi mizah konusu haline gelen yumurta konusunda, oğlu likit yumurta ürettiği için gazetecilerden yoğun bir söyleşi talebi geldiğini belirtti.

ADAY OLMAYACAĞIM’

Unakıtan, oğlunun ürettiği likit yumurtanın market satışlarına son verildiğini ancak 2 litreden bin litreye kadar varan ölçeklerle şirketlerin aldığını söyledi. Seçimde milletvekilliğine aday olmayacağını açıklayan Kemal Unakıtan şöyle konuştu: “Bakanlığı bıraktıktan sonra artık rahata alıştım, bırakmam. Kimseye kırgın değilim. Hatta hayırlı bile oldu. Bakanlık yaptığım sırada sabahlara kadar çalışırken sağlığımı çok ihmal ettim. Hastaneye gittiğimde stent bile takamadılar, üç ana damarımdan ikisi kaybolmuştu, üçüncüsü de yüzde 80 tıkanmıştı. Eğer bakan kalsaydım her an kalp krizi geçirebilirdim. Artık sağlığıma dikkat ediyorum” dedi.

DİĞER HABERLER
Ülkemizde yumurta ne durumda?

‘BABALAR GİBİ SATARIM’

Milletvekilliğine aday olmayacağını belirten Kemal Unakıtan’ın Türk siyasi tarihine geçen bazı sözleri şunlar:

* Babalar gibi satarım. (PETKİM, TÜPRAŞ özelleştirmeleri.)
* Parayı veren düdüğü çalar. (Özelleştirmeler için.)
* Sıcak paradan korkmayın. Faizlerin yüksekse, mama dağıtıyorsan, gelecek onlar da gagalayacak. (Spekülatör George Soros’un sıcak paraya önlem sözlerine.)
* Ne yiyecek bu çocuklar? Soyadını mı değiştirecek babası Maliye Bakanı oldu diye? (Çocuklarının kaç şirket kurduğu eleştirilerine.)
* İstihdamdaki vergi yükünü hafifleteceğiz, ancak bana vergi konusunda yamuk yapmayın. (İşadamlarına)
* Galataport Galatamort oldu. (İhalenin iptali üzerine.)
– Rabbim Cleveland dedi. (Ahsen Unakıtan eşinin ABD’de tedavisine nasıl karar verdiklerini anlatırken.)


29 Aralık 2010. 12:53
0 0 Oylar
Okuyucu puanı:
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x