LTS Akademisi eğitimlerine hızla devam ediyor
LTS Akademi 2019 Ocak döneminde, Tüketici için büyük öneme sahip gıda ambalajı malzemelerinden olan plastikten gıdaya kimyasal madde geçişi ile gıda güvenliği ve kalitesi açısından doğabilecek olumsuz sonuçlar temalı eğitim düzenlendi.

Gıda ambalajlarının gıda ile uygunluk testleri yapılmadan kullanıldığında insan sağlığı açısından kanserojen yapıyı tetikleyebilen olguların meydana gelmemesi için “Türk Gıda Kodeksi – Gıda ile Temas Eden Plastik Madde ve Malzemeler Tebliği” kapsamında Toplam Migrasyon Eğitimi düzenlendi.


Eğitim, bünyemizdeki eğitmenlerimizden Kimyager/Biyokimyager Mihrab KARA ile Yüksek Kimyager Şahin YÜKSEL tarafından verildi. Hz. Mevlana’nın deyişi ile “Bir mum diğerini tutuşturmakla ışığından bir şey kaybetmez.” LTS Akademi olarak laboratuvar tecrübelerimizi, sertifikalı eğitimler düzenleyerek bilgi paylaşımına devam edeceğini bildirildi.


Diğer Haberler:
Kuru meyve sektörü yol haritasını belirledi
Yazan - 22 Ocak 2019. Kategori MANŞET, GIDA, SAĞLIK. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Abone ol  
Bildir