Makro Tarım, İki Yeni Ürününü İlk Kez Growtech Antalya Tarım Fuarında Tanıtacak…


 

Makro Tarım, bitkide köklendirmeyi hızlandıran, çiçeklenme ve meyve tutumunu sağlayan, meyvede renk ve irilik gibi görselliğe katkı yapan 2 yeni ürününü ilk kez Growtech Eurasia Antalya Tarım Fuarı’nda tanıtacak.

 

“Ciromuzun yüzde 60’ını dış pazardan sağlayan bir kurum olmak istiyoruz. Bu anlamda Growtech Fuarı sektörümüz için, özellikle biz ve bizim gibi yurt dışı hedefleri, hayalleri olan firmalar için çok iyi bir fırsat diyen Makro Tarım Genel Müdürü Harun Öztürk, “ Yeni ürünlerimizi Growtech Fuar’ında ziyaretçilerimiz ve iş ortaklarımızla paylaşacak olmanın heyecanı içindeyiz, tüm hazırlıklarımızı yaptık 29 Kasım’ı bekliyoruz” dedi.

 

Tarım sektörüne en iyi hizmeti sunmayı kendine misyon edinen Makro Tarım Ltd. Şti., 1996 yılında Antalya’da kuruldu. Bugün sektörde 21. yılını kutlayan Makro Tarım, Growtech Eurasia 17. Uluslararası Sera, Tarım Ekipmanları ve Teknolojileri Fuarı’na 21 yılın vermiş olduğu bilgi ve birikimle katılıyor. Makro Tarım’ın ortaklarından ve aynı zamanda Genel Müdürü olan Harun Öztürk, 21. yıllarında Growtech Fuarı’nda olmanın kendileri için çok anlamlı ve değerli olduğunu vurguluyor. Geçmiş yıllarda da pek çok kez Growtech’e katıldıklarını ancak bu yıl 21. yılları olması nedeniyle daha büyük ve yepyeni bir fuar standında ziyaretçilerinin karşında olacaklarını belirtiyor.

“Growtech Fuarı’na Sektördeki 21. Yılımızın Gururu İle Katılacağız”…

Bilimsel ve inovatif bakış açısıyla bitki besleme konusunda üzerinde uzmanlaşan Makro Tarım; organik gübreler, suda erir granül ve sıvı gübreler, mikro element bileşikleri, bitki bağışıklık sistemini destekleyen çok spesifik ürünler, geleceğin ürünleri olarak kabul edebileceğimiz mikrobiyal ürünler, uzun süren Ar-Ge çalışmaları sonucunda üretilen jel formundaki ürünlerle sektörde çalışmalarını yürütüyor. Growtech’de Eurasia’da özellikle spesifik ürünleriyle fuar ziyaretçilerinin karşısına çıkmaya hazırlanan Makro Tarım, 2 yeni ürünü ilk kez Growtech’de sergileyecek. Bu sene Growtech’de en yeni ürünlerini ön plana çıkarmak istediklerini de belirten Harun Öztürk, “Bitkide köklendirmeyi hızlandıran, çiçeklenme ve meyve tutumunu sağlayan, meyvede renk ve irilik gibi görselliğe katkı yapan 2 yeni ürünümüz var. Growtech Fuar’ında bunları ziyaretçilerimiz ve iş ortaklarımızla paylaşacak olmanın heyecanı içindeyiz, tüm hazırlıklarımızı yaptık 29 Kasım’ı bekliyoruz.”dedi.

 

Growtech’in Uluslararası Gücü Çok Önemli…

Makro Tarım’ın ürün gamında yeni ürünlerle birlikte 100’e yaklaştıklarının altını çizen Harun Öztürk, Growtech Fuarı’nın özellikle uluslararası gücünü çok önemsediklerini de belirtti. Hazırladıkları katalogların Türkçe’nin dışında Rusça, İngilizce ve Arapça olduğunu belirten Öztürk, “Bizim büyüme stratejimizde yurt dışı var. Bu nedenle Growtech Fuarı’nı çok önemsiyoruz. Yurt içinde zaten hiçbir fuara katılmıyoruz. Growtech’in yurt dışından gelen ziyaretçilerine yönelik çözümler ürütmek iş bağlantıları kurmak için üç dilde kataloglar hazırladık. Bizim hedefimiz dış piyasa ve ihracat yapmak. Makro Tarım olarak şu an 5 ülkeyle çalışıyoruz, ancak görüşme halinde olduğumuz 8 ülke daha var, amacımız bu ülkelere de satış yaparak ciromuzun yüzde 60’ını dış pazardan sağlayan bir kurum olmak istiyoruz. Bu anlamda Growtech Fuarı sektörümüz için, özellikle biz ve bizim gibi yurt dışı hedefleri, hayalleri olan firmalar için çok iyi bir fırsat. Özellikle Growtech’e Ortadoğu, Afrika ve Türki Cumhuriyetlerden pek çok ziyaretçi katılıyor. Bizim hedefimizde de bu bölgeler olduğunu için Growtech’de yerimizi büyük bir istekle alacağız” dedi.

 

Growtech Fuarı’nın son yıllarda büyük bir gelişme ve aşama kaydettiğine de vurgu yapan Öztürk, özellikle son beş yılda uluslararası ayağını geliştirmesiyle birlikte dünyada sayılı önemli fuarlar arasında geldiğini bu yüzden sektör olarak böyle bir fuarın tarımın başkentinde olmasından dolayı da çok mutlu olduklarını belirtti. Öztürk, sözlerini şöyle tamamladı: “Bizler dünyanın her yerinden insanların geldiği bir fuar istiyoruz, Çok şükür ki son yıllarda Growtech bu seviyeye ulaştı. Yerellikten çıktı ve bu açıdan çok tatmin edici ve başarılı bir fuar inşallah bu yıl da hem bizim hem de sektörümüz için verimli ve dolu dolu geçer.”

 

Growtech Eurasia: ‘Tarım ve Teknolojinin Global Buluşması’

Tarımın uluslararası buluşması Growtech Eurasia 17. Uluslararası Sera, Tarım Ekipmanları ve Teknoloji Fuarı, ‘Tarım ve Teknolojinin Global Buluşması’ ana temasıyla 29 Kasım – 02 Aralık 2017 tarihleri arasında Antalya Expo Center’da 50 bin m2 alanda düzenleniyor. ‘Sulama ve Sera Teknolojileri’, ‘Bitki Besleme ve Koruma’, ‘Traktör ve Tarım Makineleri’ ile ‘Tohumculuk’ ana kategorilerinden 30 ülkeden 800 lider firmanın katılacağı Growtech Eurasia Antalya Tarım Fuarı, geçen yılın rekorunu kırarak 85 ülkeden 85 bin ziyaretçiye ulaşmayı hedefliyor. Growtech Eurasia’yı ücretsiz olarak ziyaret edebilmek için online kayıtlar ise www.growtech.com.tr/tr üzerinden devam ediyor.

 

 

UBM Hakkında

 

UBM, 20’den fazla ülkede 3.750’nin üzerinde çalışanı ile yılda ortalama 400 fuar düzenleyen dünyanın en büyük fuar organizatörlerinden biridir. UBM bünyesinde yer alan UBM EMEA İstanbul, Avrasya ve Türkiye pazarlarının uluslararası fuarlarını 30 yıldan uzun bir süreye dayanan bilgi birikimi ve UBM’in global tecrübesiyle düzenlemektedir. UBM EMEA İstanbul’un pazara liderlik eden fuarlar şunlardır: Alleather İstanbul Deri Fuarı, CBME Anne Bebek Çocuk Ürünleri Fuarı, CPhI Middle East & Africa İlaç Bileşenleri Fuarı, Expomaritt Denizcilik Sektörü̈ Fuarı, Fi İstanbul Gıda Bileşenleri Fuarı, Growtech Eurasia Sera Tarım Teknolojileri Fuarı, ISSA Interclean İstanbul Endüstriyel Temizlik Fuarı, Intertraffic İstanbul Trafik Teknolojileri ve Ekipmanları Fuarı, İstanbul Kids Fashion Bebek ve Çocuk Moda Fuarı, IstanbulLight Aydınlatma Fuarı, Tissue World İstanbul Temizlik Kâğıdı Endüstrisi Fuarı.

 


Yazan - 20 Kasım 2017. Kategori MANŞET, GIDA. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x